Reklama

Reklama

​Kultowe auto z "Szybkich i wściekłych" sprzedane za fortunę

Prawie 20 lat po tym, jak po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w 2001 roku w filmie "Szybcy i wściekli", kultowa pomarańczowa Toyota Supra, znowu zrobiło się o niej bardzo głośno. Tym razem dlatego, że została sprzedana na aukcji w Las Vegas za 550 tys. dolarów.

Paul Walker w kultowym samochodzie

Toyota Supra z 1994 roku została zbudowana przez legendarnego Eddiego Paula w jego warsztacie Shark Shop w Kalifornii. Pojawiła się w pierwszej części filmu "Szybcy i wściekli", stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmowych aut. Była również wykorzystana na planie drugiej części filmu "Za szybcy za wściekli" z 2003 roku. Auto zostało zlicytowane za kwotę 550 tys. dolarów. Oferta została złożona telefonicznie, tożsamość licytującego nie została ujawniona.

Brat tragicznie zmarłego Paula Walkera - aktor zginął w wypadku samochodowym 30 listopada 2013 roku - Cody Walker, zapytany wcześniej przez TMZ o przebiegu aukcji, przyznał, że nawet nie chce spekulować, jaką sumę może osiągnąć to pomarańczowe mechaniczne cacko.

Reklama

"To prawdziwa okazja, auto ma wszystkie oryginalne części, może kosztować naprawdę dużo" - przyznał. Jak się okazało, miał rację.

"Szybcy i wściekli" to amerykańsko-niemiecki film fabularny o zmaganiach samochodowych gangów oparty na artykule Kena Li pod tytułem "Racer X", który miał swoją premierę w 2001 roku. Film zarobił 144,5 mln dolarów w USA i 207,3 mln na całym świecie. Jego sequel "Za szybcy za wściekli" zadebiutował na ekranach kin w 2003 roku - w Stanach wpływy z filmu wynosiły 127,1 mln dolarów, na świecie zaś film zarobił 236,3 mln dolarów.

W 2013 roku zdjęcia do siódmej części filmu przerwał tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął odtwórca jednej z głównych ról, Paul Walker. W tym roku premierę miała dziewiąta część filmu.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Szybcy i wściekli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje