Reklama

Krystyna Janda apeluje i prosi o pomoc. "Ludzie ratunku!"

Ludzie, ratunku! Kupujcie bilety! - z takim żarliwym apelem zwróciła się do swoich obserwatorów Krystyna Janda, dyrektor artystyczna Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie. Znana aktorka jest założycielką i prezeską Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Postanowiła zwrócić uwagę na raport, ukazujący statystki oraz budżet organizacji.

Krystyna Janda to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych polskich aktorek wszech czasów. Ma na swoim koncie setki ról i dziesiątki nagród za kreacje, jakie stworzyła na ekranie i scenie. 

Aktorka jest fundatorką i założycielką Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. To z ramienia tej organizacji zostały powołane dwa warszawskie teatry - Och-Teatr i Teatr Polonia, w których gwiazda pełni rolę dyrektor artystycznej. Niestety organizacje znajdują się w bardzo trudnej sytuacji, dlatego Krystyna Janda zdecydowała się na mocny apel. 

Reklama

Krystyna Janda apeluje o wsparcie

Krystyna Janda pokazała w mediach społecznościowych statystyki dotyczące działalności fundacji, okazało się, że w sezonie 2021/2022 wystawiła ona 765 spektakli, w tym 6 premier. 

Mimo wysokiego budżetu, który opiewa na 19 mln złotych, fundacja może mieć poważne kłopoty finansowe. Z raportu, który pokazała aktorka, wynika, że w 95 proc. działalność jest finansowana ze środków własnych, a pozostałą część stanowią dotacje i darowizny. Natomiast większość kosztów stanowi wynagrodzenie artystów, pracowników, oraz opłata tantiem autorskich. 

Przedstawiciele Fundacji twierdzą, że organizacja może osiągnąć deficyt na poziomie 3 mln złotych. 

Gwiazda podpisała statystyki wymownym apelem. "Nasze statystyki i przewidywany deficyt. Ludzie ratunku! Kupujcie bilety!" - napisała. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy