Reklama

Reklama

"Król życia" Jerzego Zielińskiego na festiwalu w Busan

"Król życia", reżyserski debiut znanego operatora, Jerzego Zielińskiego, zakwalifikował się do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan w Korei Południowej. Zostanie zaprezentowany w sekcji World Cinema, która stanowi przegląd najciekawszych światowych produkcji filmowych tego roku. Będzie to oficjalna międzynarodowa premiera filmu z udziałem Roberta Więckiewicza. W Polsce trafi do kin już 25 września.

Robert Więckiewicz jako "Król życia"

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan to jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Azji. Stanowi przegląd twórczości filmowej utalentowanych twórców z całego świata. W tym roku wśród zaproszonych znalazł się, debiutujący jako reżyser, Jerzy Zieliński. Odbywająca się w Korei Południowej impreza co roku gromadzi ponad 200 tys. fanów światowego kina. Jej jubileuszowa, 20. edycja, rozpocznie się 1 października i potrwa do 10 października.

Prezentowany na festiwalu w Busan "Król życia" to film, który po seansie pozostawia widzów z uśmiechem na twarzy. Jest to opowieść o Edwardzie, pracowniku korporacji, którego życie jest pasmem niekończących się powodów do złości i frustracji. Jest złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki i niemający czasu dla starego ojca.

Reklama

Pewnego dnia ulega groźnemu wypadkowi, który całkowicie odmienia jego spojrzenie na świat. Edward rezygnuje z dotychczasowej pracy, aby na nowo odkryć w sobie króla życia. Udowadnia, że to małe przyjemności, czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi, a nie kariera i pieniądze są tym, co pozwala cieszyć się każdym dniem.

To już druga wizyta Roberta Więckiewicza, odtwórcy roli Edwarda, na azjatyckim festiwalu filmowym. W zeszłym roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za film "Pod Mocnym Aniołem" na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Król życia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje