Reklama

Reklama

"Kraina lodu": Animacja roku?

Lubicie filmy Disneya? Ten może okazać się najgorętszą premierą roku! Zapraszamy na zapierającą dech w piersiach podróż do "Krainy lodu" ze znakomitymi aktorami w polskiej wersji językowej i piosenkami, które będziecie śpiewać jeszcze długo po wyjściu z kina.

Pamiętacie baśń Hansa Christiana Andersena "Królowa śniegu"? Mała Gerda wędrowała na koniec świata, by ratować Kaja. Serce chłopca zamieniło się bowiem w sopel lodu, gdy tylko do jego oka dostał się okruch diabelskiego zwierciadła - co ogromnie przypadło do gustu złej Królowej.

Jako że studio Walta Disneya z zainteresowaniem pochyla się nad najpiękniejszymy baśniami świata, teraz otrzymujemy całkiem nową, inspirowaną "Królową Śniegu" opowieść.

Dziwna moc

Za górami, za lasami, w zielonym królestwie Arendelle, żyją dwie siostry. Anna (w polskiej wersji językowej - Anna Cieślak) ma w sobie zdecydowanie więcej przebojowości niż gracji. To osóbka, która najpierw robi, potem myśli, ale jednocześnie trudno o kogoś cechującego się większym optymizmem i opiekuńczością.

Reklama

Elsa (Lidia Sadowa) jest zupełnie inna - sprawia wrażenie pewnej siebie, wyniosłej, wręcz... zimnej. Ale nie dajcie się zwieść pozorom! Elsa tak naprawdę żyje w ciągłym strachu, skrywa bowiem pewną tajemnicę - od urodzenia obdarzona jest mocą tworzenia śniegu i lodu. Gdy okazało się, że ta moc rośnie wraz z nią, chcąc uchronić swoich najbliższych, oddala się od nich. Nie warto przecież szukać bliskości, skoro tak łatwo można skrzywdzić tych, których się kocha...

Wieczny lód

Jednak pewnego dnia pod wpływem silnego wzburzenia Elsa uruchamia lawinę magicznych zdarzeń, w wyniku których królestwo Arendelle zostaje skute wiecznym lodem, a Elsa staje się znienawidzoną Królową Śniegu... Kto ocali Arendelle? Czy dokona tego wyczynu wyjątkowo silny i odważny Kristoff (Paweł Ciołkosz)? A może będzie to piękny książę Hans (Grzegorz Kwiecień), bałwanek Olaf (Czesław Mozil) lub renifer Sven? Otóż nie! Posiadaczką najgorętszego serca i najlepszego pomysłu okaże się Anna.

- Już wiem, jak przepędzić zimę - wyzna przyjaciołom. My zaś ruszymy razem z nią, Kristoffem, Hansem, Olafem i Svenem w pełną niezwykłych przygód podróż. W śnieżnych zaspach czeka nas mnóstwo śmiechu i znakomitej zabawy!


Odkryj prawdziwą miłość

- Nasza opowieść bierze swój początek z prostego pomysłu na historię o sile rodziny, a rozrasta się do znacznie większych rozmiarów. Mówi o walce ze strachem i odkrywaniu prawdziwej istoty miłości - przyznaje reżyserka oraz autorka scenariusza,Jennifer Lee.

- Mimo iż film "Kraina lodu" oparty jest na klasycznej baśni Andersena, ma zdecydowanie odrębny charakter - tak pod względem zawartości, jak i stylu. Jest niezwykle uczuciowa, pełna przygód, magii i fantastycznych postaci. Jej akcja rozgrywa się zaś w fikcyjnym królestwie, dla którego inspiracją wizualną były magiczne krajobrazy Norwegii - od zaśnieżonych szczytów po przepiękne fiordy - dodaje reżyser Chris Buck.

Zapraszamy zatem do krainy wiecznego lodu oraz miłości, która pokona każdą przeszkodę. Film zadebiutuje na ekranach polskich w najbliższy piątek, 29 listopada.


Maciej Misiorny

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Kraina lodu | animacja | Kraina lodu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy