Reklama

"Kopciuszek": Cate Blanchett jako Macocha

Znalezienie odtwórczyni najsłynniejszej i zarazem najstraszniejszej macochy świata było dla twórców "Kopciuszka" ogromnym wyzwaniem. Filmowcy wiedzieli, że potrzeba tu aktorki, która udźwignie tę rolę, nie zamieniając jej w karykaturę. Wybór padł na jedną z największych gwiazd Hollywood i zeszłoroczną laureatkę Oscara - Cate Blanchett. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Macocha zazdrości Kopciuszkowi wszystkiego: uczucia, jakim darzy ją ojciec, młodości, czaru, urody... Ale twórcom filmu zależało także na pokazaniu drugiej strony medalu. - Chcieliśmy dowieść, że motywy tej postaci były szczere i racjonalne. W końcu chęć zapewnienia zabezpieczenia finansowego i szczęśliwiej przyszłości córkom to cele uzasadnione. Inna sprawa, że Macocha dążyła do nich, nie zważając na nic innego - mówi reżyser Kenneth Branagh.

Reklama

Sama Cate Blanchett wyjawia, że starała się pokazać stopniową przemianę swojej postaci i zacierającą się różnicę pomiędzy dystyngowanym wyglądem a zepsutym wnętrzem. - Przy tworzeniu kreacji Macochy zaintrygowało mnie, co sprawia, że człowiek jest odbierany jako brzydki i odpychający? U Macochy nie decyduje o tym jej powierzchowność, ale zgorzknienie, zadawnione urazy i zawiść. Na początku chciałam, by moja postać była jak najsłodsza i najżyczliwsza. W miarę rozwoju akcji Macocha zmienia się na gorsze i staje coraz brzydsza, zarówno wewnętrznie, jak i fizycznie - opowiada aktorka.

Cate Blanchett nie ukrywa, że dla niej osobiście w historii Kopciuszka najważniejsza jest przepełniona dobrem postawa głównej bohaterki. Jej zdaniem we współczesnym świecie mało kto docenia takie osoby. - Kopciuszek jest sierotą, ale nie daje umrzeć pamięci o rodzicach, będąc dobrą, życzliwą i szczerą. Uważa, że ojciec kochał Macochę, więc ona też próbuje ją kochać, robi to dla niego. Uważam, że to coś naprawdę pięknego. Dobroć jest jak moc superbohatera. Tymczasem w dzisiejszych czasach każdego, kto jest życzliwy, otwarty i szczodry, uważa się za popychadło - stwierdza aktorka.

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kopciuszek 2015 | Cate Blanchett

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje