Reklama

Reklama

Kontrowersyjny serial od stycznia w HBO

Już 5 stycznia na antenie HBO pojawi się kontrowersyjny serial "Trzy na jednego" ("Big Love"). Serial opowie o życiu Billa Henricksona (Bill Paxton), mormona i praktykującego poligamisty, który mieszka wraz z trzema żonami i siedmiorgiem dzieci na przedmieściach Salt Lake City w stanie Utah.

Ten niezależny biznesmen, prężnie rozwijający sieć sklepów z artykułami przemysłowymi, na próżno stara się zaspokajać potrzeby emocjonalne i finansowe swoich żon - Barb (Jeanne Tripplehorn), Nicki (Chloë Sevigny) oraz Margene (Ginnifer Goodwin). Jednocześnie Bill zajmuje się wychowaniem gromadki dzieci, utrzymuje trzy domy, za co płaci astronomiczne rachunki.

Serial "Trzy na jednego" przedstawia realia życia mormonów. Pomimo iż Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zakazał oficjalnie poligamii w 1890 roku, wielożeństwo jest nadal praktykowane w Stanach Zjednoczonych przez około 20-40 tys. Ludzi. To naprawdę niezwykła historia - powiedziała Linda Jensen, prezes HBO Central Europe.

Reklama

"Jest to moja najlepsza rola od dłuższego czasu" - powiedział Bill Paxton o bohaterze, w którego postać wciela się w serialu "Trzy na jednego" ("Big Love").

"Grałem wiele głównych ról w filmach, w których wątek miłosny był tematem pobocznym, a ja uganiałem się na ekranie za tornadem, byłem pożerany przez goryla lub inne zwierzę. Dlatego też cieszę się, że mogę zagrać w filmie o miłości do trzeciej potęgi. Sam przypominam z usposobienia Piotrusia Pana, ale w serialu mam wiele twarzy, dlatego też każda z trzech żon wydaje mi się urocza, atrakcyjna i zabawna. Wydaje mi się, że nie jest to serial o facecie, który ma trzy żony, ale o czwórce ludzi pozostających w jednym związku małżeńskim" - dodaje aktor.

Serial HBO Trzy na jednego ma gwiazdorską obsadę. W rolach głównych występują Bill Paxton ("Twister", "Prosty plan"), Jeanne Tripplehorn ("Firma"), Chloë Sevigny (nominowana do Oscara za rolę w filmie "Nie czas na łzy"), Ginnifer Goodwin ("Spacer po linie"), Harry Dean Stanton ("Zielona mila"), Bruce Dern ("Monster") oraz Grace Zabriskie ("Miasteczko Twin Peaks").

Pierwszy sezon serialu "Trzy na jednego" składa się z dwunastu 55-minutowych odcinków, które będą emitowane w piątki o 20:10 i 21:00. Powtórki odcinków będzie można oglądać w HBO w środy w późnych godzinach wieczornych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Paxton | bill | film | HBO | serial

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy