Reklama

Reklama

Koniec zdjęć do filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"

Patryk Vega poinformował na Facebooku, że we wtorek, 28 czerwca, zakończyły się zdjęcia do do filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety".

Alicja Bachleda-Curuś na planie nowego "Pitbulla"

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" to kontynuacja "Pitbulla. Nowych porządków", który trafił do kin w styczniu.

Scenariusz oparto na opowieściach prawdziwych policjantek. - Tak jak poprzedni, film zbudowany jest w stu procentach na autentycznych sytuacjach i autentycznych dialogach - mówił dziennikarzom na planie reżyser i autor scenariusza Patryk Vega.

Tym razem akcja koncentruje się na kobietach i to one są głównymi bohaterkami. To m.in. Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los stawia bardziej doświadczonych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, jak Izabela Zych ps. Somalia (Cielecka), oraz z brutalnym przestępczym światem gangów motocyklowych i mafii paliwowej.

Reklama

Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski), Zuza wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), śmiertelnie niebezpiecznym członkiem gangu motocyklowego, którego dziewczyna, Drabina (Alicja Bachleda-Curuś), właśnie wychodzi z więzienia.

- Zazwyczaj w kinie policyjnym kobieta była uprzedmiotowiona w męskim świecie. Była podawaczem kwestii, względnie - nosiła teczkę za facetem. W rzeczywistości w zeszłym roku 40 proc. funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety - zwracał uwagę Vega w rozmowie z dziennikarzami.

Nową postacią serii jest grana przez Alicję Bachledę-Curuś Drabina.

Drabina to rola, jaką od bardzo dawna chciałam zagrać w polskim kinie. W Stanach Zjednoczonych zdarzało mi się grać niebezpieczne kobiety, natomiast w Polsce jeszcze nie miałam okazji. Wiem, że jest to postać dość nietypowa w stosunku do mojego wizerunku. Dlatego cieszę się, że mogę zaskoczyć publiczność. Pokazać się widzom z innej strony - deklaruje aktorka.

"Pitbull" ma być kinową trylogią - część trzecia trafić ma na ekrany w 2017.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje