Reklama

Reklama

Kolejny rekord "Avatara"

"Avatar" to nie tylko najlepiej sprzedający się film wszech czasów, ale również najpopularniejszy film pozyskiwany w nielegalny sposób - ściągany z internetu, podaje "The Hollywood Reporter", powołując się na dane TorrentFreak.

Na liście najchętniej ściąganych za pośrednictwem sieci filmów znajdują się filmy, które zarobiły miliony dolarów w czasach swojej obecności na kinowych ekranach. Osiągnęły również milionowe ilości pobrań. Konkurentów pobił "Avatar" z 21 milionami ściągnieć.

James Cameron zaczął myśleć o jego realizacji piętnaście lat temu, ale wtedy jeszcze technika nie pozwalała na nakręcenie takiego filmu o jakim marzył reżyser. Prace nad "Avatarem" trwały cztery lata; wykorzystano rewolucyjne techniki realizacji, które zapierają dech w piersiach. W USA sprzedaż biletów do wybranych kin IMAX na premierę planowaną na 18 grudnia 2009 roku ruszyła aż z około czteromiesięcznym wyprzedzeniem.

Reklama

Po "Avatarze", drugim najchętniej pobieranym filmem jest "Mroczny rycerz" - 19 milionów ściągnieć. "Mroczny rycerz" jest pierwszym pełnometrażowym filmem, który w części zrealizowany jest przy pomocy kamer używanych podczas realizacji materiału przeznaczonego wyłącznie na ekrany IMAX, co z uwagi na dzisiejszą powszechność konwertowania filmów z taśmy 35 mm do systemu Image Maximum, jest posunięciem pionierskim.

Trzecim ulubieńcem internautów jest film "Transformers", również z 19 milionówą liczbą ściągnięć. "Podjęcie decyzji o wyreżyserowaniu tego filmu było naprawdę poważną sprawą" - mówi reżyser Michael Bay. "Moim zadaniem było pokazanie czegoś na ekranie w sposób tak realistyczny, jak to tylko możliwe. Te roboty to coś najbardziej złożonego, nad czym mieli okazję pracować specjaliści z Industrial Light and Magic. Jeszcze dwa lata temu to by się nam nie udało. Taka zresztą jest moja odpowiedź na narzekania ludzi, którzy twierdzą, że roboty wyglądają troszeczkę inaczej niż te oryginalne. Czasami zresztą lepiej jest nie dyskutować z krytykami, ale pozwolić swojej pracy mówić za siebie."

Poza podium uplasowały się następujące filmy:

4. "Incepcja" (18 milionów)
5. "Kac Vegas" (17 milionów)
6. "Star Trek" (16 milionów)
7. "Kick-Ass" (15 milionów)
8. "Infiltracja" (14 milionów)
9. "Incredible Hulk" (14 milionów)
10. "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (14 milionów)

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Reklama

Reklama

Reklama