Reklama

Kolejne hity filmowe z przyspieszoną premierą w sieci

Od 18 marca na serwisie Player.pl w ofercie "filmy na żądanie" można oglądać najnowszy film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Dzieło miało swoją uroczystą premierę zaledwie 6 marca, ale z powodu zamknięcia kin szybko podjęto decyzję o przyspieszeniu premiery w sieci. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o filmy zagraniczne, które pojawią się w serwisach VOD o wiele wcześniej niż pierwotnie zakładano.

"Niewidzialny człowiek" trafi na serwisy streamingowe zaledwie kilka tygodni po kinowej premierze

Choć film "Sala samobójców. Hejter" trafił już do dystrybucji internetowej, na razie nie wiadomo, jakie kolejne polskie tytuły pojawią się w serwisach VOD. "Na ten moment nie mamy potwierdzonych innych wcześniejszych premier. Sytuacja jest jednak niespodziewana, staramy się uatrakcyjnić ofertę VOD najlepiej, jak możemy. Będziemy informować na bieżąco o kolejnych nowościach" - mówi PAP Life Tomasz Baldziński z firmy Kino Świat, dystrybutora filmu Jana Komasy.

Reklama

W sytuacji, w której na całym świecie zamykane są kina, naturalnym wydaje się być tymczasowe przeniesienie dystrybucji do Internetu. Potwierdzają to kolejne informacje o najświeższych premierach, które niedługo pojawią się online. Jedną z nich jest film "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)", który na kanałach internetowych pojawi się już 24 marca, czyli zaledwie 46 dni po jego oficjalnej kinowej premierze. Jest to czas o wiele krótszy niż dotychczasowo. Do tej pory cyfrową kopię kinowego hitu można było zakupić na własność najwcześniej 74 dni po premierze kinowej, a wypożyczyć w Internecie po 88 dniach od premiery.

Z decyzją o wcześniejszej dystrybucji internetowej filmu "Ptaki nocy" zgadza się jego reżyserka Cathy Yan, o czym poinformowała za pośrednictwem Twittera. Innym filmem, o którym już wiadomo, że pojawi się online szybciej, jest najnowsze dzieło Guya Ritchiego "Dżentelmeni". Sygnał do takiego działania dała wytwórnia Disneya, która na swojej platformie internetowej Disney+ o wiele wcześniej niż planowano umieściła "Krainę lodu 2".

Na jeszcze bardziej radykalne rozwiązanie zdecydowało się studio Universal. Od najbliższego piątku amerykańscy widzowie będą mogli zobaczyć na serwisach streamingowych filmy, które swoje premiery kinowe miały zaledwie w trzech ostatnich tygodniach. Mowa o filmach "Niewidzialny człowiek", "Polowanie" oraz "Emma". Za ich wypożyczenie na 48 godzin trzeba będzie zapłacić niecałe 20 dolarów. Wcześniej w Internecie ma pojawić się także inny film Universalu, animacja "Trolle 2".

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje