Reklama

Reklama

"Kogel Mogel": Najnowsza część trafiła do kin

W piątek na ekranach kin pojawiła się najnowsza odsłona kultowej polskiej komedii pt. "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". To wspaniała okazja, aby powrócić do poprzednich części i zastanowić się, co stało za ich fenomenem.

W piątek na ekranach kin pojawiła się najnowsza odsłona kultowej polskiej komedii pt. "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". To wspaniała okazja, aby powrócić do poprzednich części i zastanowić się, co stało za ich fenomenem.
Kadr z filmu "Kogel Mogel" (1989) /Polfilm 1 /East News

"Kogel Mogel", zabawna opowieść o dziewczynie ze wsi, która ucieka do miasta przed niechcianym małżeństwem i zostaje opiekunką rozbestwionego syna państwa Wolańskich, ma już ponad 30 lat (1988). Mimo to zderzenie dwóch światów - prostolinijnego wiejskiego i "aspirującego" miejskiego - wciąż bawi widzów. 

"Jesteś jakby moim mężem!", "Oj, córciu, córciu, już ty długo panienką nie będziesz!", "Cicho, babo!" - to tylko kilka kultowych odzywek bohaterów "Kogla-Mogla", który powstał na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej i Romana Załuskiego.

Reklama

Dzięki występowi w roli Kasi Solskiej Grażyna Błęcka została gwiazdą.

Ewa Kasprzyk, filmowa Barbara Wolańska, także podzieliła się wspomnieniem o tym, jak trafiła na plan filmu "Kogel Mogel".

Zdzisław Wardejn wypowiadał się jednak także chętnie na temat swojego bohatera. 

"Galimatias, czyli Kogel-Mogel II": Świetna kontynuacja

Ogromne powodzenie filmu Romana Załuskiego sprawiło, że rok później powstała jego kontynuacja zatytułowana "Galimatias, czyli Kogel Mogel II" (1989). 

Po ślubie Kasia i Paweł Zawadowie urządzają się na wsi. Ojciec dziewczyny obiecuje, że przepisze na nich majątek, jednak najpierw chce doczekać się wnuka, dziewczyna ma jednak inne plany, co jest powodem konfliktu. W tej części Wolańscy proszą Kasię, która u nich pracowała, by przyjęła do siebie na czas wakacji ich synka Piotrusia oraz jego babcię.

Kasia i Paweł w drugiej części serii jeżdżą zielonym Volkswagenem. Jednak nie w każdej scenie samochód ma tę samą rejestrację, co odczytane było jako wpadka realizatorów. 


"Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3": Powrót do uwielbianej historii

Na premierę trzeciej części kultowej serii "Kogel Mogel" fani czekali ponad trzy dekady "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3" trafił do kin na początku 2019 roku. 

W "Miszmaszu, czyli Koglu Moglu 3" główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. 


W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolań­skich wybucha kryzys. Wolań­ska (Ewa Kasprzyk) - celebrytka i słynna sekstrenerka - wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy - mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) - buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane.

W trakcie trwania zdjęć do filmu na planie pojawiło się 27 aktorów oraz 400 statystów. 

"Koniec świata czyli Kogel Mogel 4": Na ekranach kin

Do kin trafiła właśnie czwarta odsłona uwielbianej przez widzów polskiej komedii pt. "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". W nowym filmie na fanów serii czeka sporo niespodzianek. Głównymi bohaterami komedii nadal będą dwie rodziny - Solskich i Wolańskich - które od lat łączą przyjaźń, miłość oraz namiętne kłótnie.

Tym razem młodsze pokolenie - Agnieszka i Marcin (Aleksandra Hamkało i Nikodem Rozbicki) zapewnią emocjonujące rozterki miłosne, a seksowna Bożenka (Anna Mucha) rozpęta prawdziwą burzę. Sporo namieszać może też nowa bohaterka - głośna, barwna i lekko szalona mama Marlenki (Dorota Stalińska).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kogel mogel | Koniec świata czyli Kogel Mogel 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL