Reklama

Kinoterapia najlepsza latem

Lato stwarza idealne warunki do zdobywania nowych doświadczeń, również filmowych. Orzeźwiający Pakiet Letni to cykl filmowy, zachęcający do przekraczania granic codziennej rutyny, do poszukiwań i zabawy.

Filmy będzie można oglądać w sobotę i niedzielę, 9 i 10 lipca, w KINO.LAB w Warszawie.

Reklama

Oto lista filmów - sobota:

"Puzzle", reż. Natalia Smirnoff (Argentyna, Francja, 2010)
Nominowany do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie debiut młodej argentyńskiej reżyserki Natalii Smirnoff to pełen humoru portret dojrzałej kobiety która nie boi się zmienić swojego życia.

Za sprawą urodzinowego prezentu, zestawu puzzli do składania, Maria del Carmen odkrywa w sobie nowy talent i nieznane przyjemności. Niepozorne hobby staje się bodźcem do zmian.

UWAGA: Przed filmem, 9 lipca, rozpocznie się także miejska zabawa o filmowym zabarwieniu - Letofilmia. Regulamin gry na stronie Kinoterapii.

"Lato albo 27 straconych pocałunków", reż. Nana Dzhordzhadze (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Gruzja, 2000)
To było lato jak żadne inne do tej pory. Sybille obiecała Mickey'emu sto pocałunków nim nastanie jesień. Otrzymał jedynie 73. Jest to opowieść o pięknym, romantycznym, aczkolwiek bardzo przygnębiającym lecie, gdzieś na Wschodzie. Podczas tego lata ma miejsce zaćmienie Słońca. Młodziutka Sybil przyjeżdża na wakacje do uroczego miasteczka. Mieszkańcy tej sielskiej krainy spędzą je na miłosnych uniesieniach i słynnych gruzińskich toastach.

UWAGA: Po filmie organizatorzy zapraszają na dyskusję kino-terapeutyczną, gośćmi będą Agnieszka Weseli (Furją, działaczką feministyczną i queerową, współorganizatorką licznych inicjatyw m.in. Dni Cipki, POMADY, czy UFY) oraz prof. Zbigniew Lew-Starowicz (polski lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii).

Oto lista filmów - niedziela:

"Nad morzem", reż. Pedro González-Rubio (Meksyk, 2009)
Nad morzem to debiut fabularny meksykańskiego reżysera Pedro Gonzáleza-Rubio, uznany za jeden z najciekawszych meksykańskich filmów 2009 roku. Zanim pięcioletni Natan wróci do Europy, spędzi lato na meksykańskiej rafie koralowej, ucząc się od ojca harmonijnego obcowania z przyrodą. Film o niezwykłej więzi między ojcem i synem, między człowiekiem a naturą.

UWAGA: Po filmie organizatorzy zapraszają na warsztaty dla ojców.

"Bagdad Cafe", reż. Percy Adlon
Gdzieś na skraju pustyni Mojave, gdzieś między Las Vegas a Disneylandem para niemieckich turystów w średnim wieku sprzecza się i rozstaje. W ten właśnie sposób poznajemy jedną z głównych bohaterek tej niezwykłej opowieści o zwykłych ludziach - pulchną Jasmine, skrępowaną gorsetem i konwenansami Europejkę. Kobieta dociera do tytułowego zapomnianego motelu Bagdad Cafe prowadzonego przez wyzwoloną murzynkę Brendę. Różnice dzielące kobiety początkowo wydają się nie do pokonania, lecz już wkrótce okazuje się, że panie nie mogą bez siebie żyć, a przyjaźń, która je połączy odmieni ich dotychczasowe życie.

Wszystkie seanse i spotkanie odbywają się w KINO.LAB, w Zamku Ujazdowskim, w Warszawie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje