Reklama

Kino Na Granicy: Wygraj gadżety i wejściówki

Tuż przed weekendem majowym, 29 kwietnia, rozpocznie się 16. Przegląd Filmowy Kino Na Granicy / Kino Na Hranici. Mamy dla Was gadżety i wejściówki na ten festiwal, który corocznie odbywa się po dwóch stronach Olzy - w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie. Weźcie udział w naszym quizie filmowym!

Weź udział w naszym konkursie!
Odwiedź nasz profil na facebooku - tam dowiesz się wszystkiego na temat naszej zabawy!

Reklama

Co czeka widzów w tym roku? Na początek trzy retrospektywy, choć bohaterów będzie aż pięciu.

Dušan Hanák - niemal kompletna retrospektywa twórczości fabularnej i dokumentalnej słowackiego mistrza, który był chyba rekordzistą jeśli chodzi o czas przetrzymywania jego filmów na cenzorskich półkach, a paradoksalnie już od blisko 20 lat nie kręci filmów.

Janusz Majewski & Kurt Weber - wspólne dokonania tego niezwykłego reżysersko-operatorskiego tandemu, które przypadły na lata 60. XX wieku, a znajdziemy wśród nich i krótkometrażowe filmy science fiction, i najprawdziwszego... "Awatara".

Franz Kafka & Jaroslav Hašek - wybór z najciekawszych środkowoeuropejskich ekranizacji prozy tych dwóch jakże różnych rówieśników, bo mało kto pamięta, że urodzili się w tym samym roku, a zmarli w odstępie półtora roku, i choć większość życia spędzili w Pradze, mało prawdopodobne, by kiedykolwiek się spotkali.

Świetna informacja dla kinomanów: panowie Hanák, Majewski i Weber przyjadą nad Olzę, by spotkać się z widzami.

Organizatorzy przygotowali także cykle tematyczne.

W cyklu "Granice i mury świata" anonsowana była filmowa wyprawa do byłej Jugosławii, ale organizatorzy zmienili zdanie i widzowie dowiedzą się, co ciekawego dzieje się w kinie ukraińskim. Powodów chyba tłumaczyć nie trzeba... Co zobaczymy? Na przykład dużą produkcję "TenKtóryPrzeszedłPrzezOgień" Mychajły Illienki, ukraińskiego kandydata do oscarowych zmagań w 2012 roku. To oparta na faktach opowieść o ukraińskim żołnierzu, który z frontu II wojny światowej trafił do... wioski północnoamerykańskich Indian. Dla przeciwwagi widzowie obejrzą skromną opowieść o przypadkowym spotkaniu i nieprzypadkowej miłości w nieco teledyskowym stylu, czyli "Pomarańczową miłość" Alana Badojewa.

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą wybuchu pierwszej wojny światowej, organizatorzy postanowili przyjrzeć się, jak środkowoeuropejscy twórcy przedstawiali epizody tej wojny. Temu tematowi poświęcony będzie blok "Wielka Wojna 1914-1918".

Zapraszamy na 16. Przegląd Filmowy Kino Na Granicy / Kino Na Hranici.

Weź udział w naszym konkursie i wygraj gadżety filmowe oraz wejściówki na festiwal!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Weź udział

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje