Reklama

Reklama

"King Richard": Will Smith jako ojciec Sereny i Venus Williams [zwiastun]

Pojawił się pierwszy zwiastun biograficznego filmu "King Richard", opowiadającego historię ojca słynnych tenisistek - Sereny i Venus Williams. W tytułowej roli zobaczymy Willa Smitha.

Pojawił się pierwszy zwiastun biograficznego filmu "King Richard", opowiadającego historię ojca słynnych tenisistek - Sereny i Venus Williams. W tytułowej roli zobaczymy Willa Smitha.
Will Smith jako ojciec sióstr Williams w filmie "King Richard" /Warner Bros /materiały prasowe

"King Richard" przedstawia podróż Richarda Williamsa, niezłomnego ojca, który odegrał kluczową rolę w wychowaniu dwóch najbardziej niezwykle utalentowanych sportsmenek wszech czasów, które na zawsze zmienią tenisa ziemnego.

Kierując się jasną wizją ich przyszłości i stosując niekonwencjonalne metody, Richard ma plan, który przeniesie Venus i Serenę Williams z ulic Compton w Kalifornii na światową scenę jako legendarne ikony. Ten głęboko poruszający film pokazuje siłę rodziny, wytrwałości i niezachwianej wiary w możliwość osiągnięcia niemożliwego i wywarcia wpływu na świat.

Reklama

"King Richard": Will Smith jako ojciec sióstr Williams

W tytułowej roli wystąpił dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith ("Ali", "W pogoni za szczęściem", "Bad Boys for Life").

Aunjanue Ellis ("If Beale Street Could Talk", "Quantico") gra mamę dziewczynek, Oracene "Brandi" Williams, a Saniyaa Sidney ("Hidden Figures", "Fences") wciela się w postać Venus Williams, Demi Singleton (TV's "Godfather of Harlem") pojawi się na ekranie jako Serena Williams, Tony Goldwyn (seria "Divergent", TV's "Scandal") występi jako trener Paul Cohen a Jon Bernthal (nadchodzący "The Many Saints of Newark", "Ford v Ferrari") zagra trenera Ricka Macciego. W obsadzie znaleźli się również: Andy Bean ("IT Chapter Two"), Kevin Dunn ("Transformers", "Veep") i Craig Tate ("Greyhound").

Reżyserem filmu "King Richard" jest Reinaldo Marcus Green ("Potwory i ludzie").

W ekipie znaleźli się także: nagrodzony Oscarem reżyser Robert Elswit ("Aż poleje się krew"), scenografowie Wynn Thomas ("Piątka z krwi", "Ukryte figurki") i William Arnold ("Nienawiść w służbie"), nominowana do Oscara montażystka Pamela Martin ("The Fighter") oraz dwukrotnie nominowana do Oscara projektantka kostiumów Sharen Davis ("Dreamgirls", "Ray"). Autorem muzyki jest nominowany do Oscara kompozytor Kris Bowers ("Kosmiczny Mecz: Nowe Dziedzictwo", "Koncert to rozmowa").

"King Richard" trafi do kin 18 listopada 2021.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: King Richard: Zwycięska rodzina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL