Reklama

Reklama

Kiedy pogrzeb Andrzeja Kondratiuka?

Andrzej Kondratiuk, twórca takich filmów, jak "Wniebowzięci" czy "Hydrozagadka", zmarł 22 czerwca. Rodzina ustaliła już termin pogrzebu artysty.

Andrzej Kondratiuk (1936-2016)

Pogrzeb Andrzeja Kondratiuka odbędzie się w środę, 29 czerwca - taka informacja pojawiła się na stronie filmpolski.pl.

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 14:45 na Powązkach Wojskowych.

Andrzej Kondratiuk był jednym z najwybitniejszych reprezentantów kina autorskiego w Polsce. Od kilkunastu lat ciężko chorował.

"W ciągu blisko pół wieku pracy artystycznej zrealizował kilkadziesiąt dzieł filmowych. Stworzył przy tym własny, niepowtarzalny styl" - podkreśliło Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Reklama

"Ja zawsze byłem inny, trochę z boku. Jestem jak podróżnik z opowiadania Tołstoja, który bardzo tęsknił za ojczyzną. A na pytanie, gdzie się urodził, odpowiedział: na statku, tylko nikt nie pamiętał dokąd płynął. A dokąd ja płynę? Do kina, do filmu, który jest niepodobny do innych. Nie wiadomo, do jakiej szuflady mnie włożyć" - powiedział o sobie Andrzej Kondratiuk w jednym z wywiadów.

Andrzej Kondratiuk był mężem aktorki Igi Cembrzyńskiej i starszym bratem reżysera Janusza Kondratiuka.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Kondratiuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje