Reklama

Kevin Spacey kręci w Europie

Kevin Spacey ("K-PAX", "Życie za życie") rozpoczął w Niemczech zdjęcia do reżyserowanego przez siebie filmu "Beyond the Sea". Obraz jest opowieścią o życiu i tragicznej śmierci słynnego piosenkarza Bobby'ego Darina. W ostatniej chwili do aktorskiej ekipy dołączyła dwukrotnie nominowana do Oscara Brenda Blethyn ("O mały głos", "Joint Venture").

Bobby Darin cierpiał na wrodzoną chorobę serca. Lekarze podejrzewali, że nie dożyje nawet 16. urodzin. Artysta przeżył jednak 37 lat, stając się jednym z największych gwiazdorów muzyki pop lat 50., 60. i 70.

Reklama

W czasie trwania swojej kariery Darin wylansował takie przeboje, jak m.in. "Dream Lover", "If I Were a Carpenter", "Splish Splash", "More" oraz "Beyond the Sea", która to piosenka dała tytuł realizowanemu filmowi.

Kilkanaście razy wystąpił także na ekranie m.in. "Come September" z Rockiem Hudsonem i Giną Lollobrigidą, "Too Late the Blues" Johna Cassavetesa oraz "Piekło jest dla bohaterów", w którym zagrał u boku Steve'a McQueena.

Bobby Darin zmarł w 1973 roku na skutek zakażenia podczas nieudanej operacji na otwartym sercu.

Spacey, który o realizacji "Beyond the Sea" marzył już od lat, nie tylko wciela się w głównego bohatera i reżyseruje projekt, lecz napisał także scenariusz filmu.

W obsadzie znalazły się również inne wielkie gwiazdy: John Goodman ("Bracie, gdzie jesteś?", "Potwory i spółka"), Bob Hoskins ("Mona Lisa", "Pokojówka na Manhattanie"), Greta Scacchi ("Uznany za niewinnego", "Emma") i Kate Bosworth ("Żyć szybko, umierać młodo", "Blue Crush"), która gra rolę Sandry Dee, żony Darina w latach 1960-1967.

Brenda Blethyn wcieli się w postać matki przedwcześnie zmarłego piosenkarza.

"Beyond the Sea", którego budżet wynosi 24 miliony dolarów, realizowany jest w berlińskim studio Babelsberg.

Film wejdzie na ekrany w 2004 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Brenda Blethyn | John Goodman | Kevin Spacey | Beyond | Życie | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje