Reklama

Keira Knightley negocjuje rolę znanej pisarki

Dwukrotnie nominowana do Oscara aktorka Keira Knightley prowadzi rozmowy w sprawie głównej roli w filmie biograficznym "Colette".

Keira Knightley

Film skupiłby się na losach francuskiej nowelistki Sidonie-Gabrielle Colette, ubiegającej się w 1948 roku o literacką nagrodę Nobla za powieść "Gigi".

W centrum historii znalazłby się małżeństwo pisarki i Willy'ego Gauthiera-Villarsa, krytyka muzycznego, pisarza, jej mentora i jednego z bardziej znanych paryskich libertynów. Dzięki sprzedaży jej książek dorobił się on sporego majątku, zanim Colette udało się w końcu uciec spod jego wpływów.

Zdjęcia mają się rozpocząć w maju w Budapeszcie. Wśród producentów są odpowiedzialne za "Carol" Todda Haynesa Pam Koffler i Christine Vachon. Szef Bold Films, Michael Litvak, nie ukrywał, że bardzo zależy mu na zaangażowaniu do głównej roli właśnie Knightley.

Reklama

"Keira pasuje idealnie do roli Colette, ikony początków XX wieku, która przekraczała granice w czasach, gdy pisarki nie były akceptowane a biseksualność była skandalem. Przeniesienie jej historii na ekran jest dla nas zaszczytem" - powiedział Litvak.

Ostatni film Knightley, thriller "Everest", wszedł na ekrany polskich kin we wrześniu 2015 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Keira Knightley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje