Reklama

Reklama

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska nie żyje. Miała 83 lata

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska, ceniona polska aktorka i współzałożycielka Teatru "Kubuś" w Kielcach, nie żyje. Wiadomość o śmierci artystki podał we wtorek portal e-teatr.pl. Smutne informacje potwierdzili współpracownicy gwiazdy.

Polska aktorka Katarzyna Orzeszek-Pęczalska nie żyje – podał we wtorek portal e-teatr.pl. Informacje o odejściu współzałożycielki kieleckiego Teatru "Kubuś" potwierdzają jej przyjaciele z pracy. Orzeszek-Pęczalska zmarła 17 września 2022 roku w wieku 83 lat. Nie podano, co było przyczyną śmierci.

Kim była Katarzyna Orzeszek-Pęczalska?

Katarzyna Orzeszek-Pęczalska była aktorką i lalkarką. Na scenie zadebiutowała w 1960 roku. Była jedną z współzałożycieli Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Należała do grona najdłużej grających w nim aktorów. Z kielecką placówką współpracowała przez blisko pięćdziesiąt lat, do roku 2008. 

Reklama

Występowała m.in. w spektaklach: "Papugi", "Szopka krakowska", "Pinokio", "Czerwony Kapturek", "Królowa Śniegu", "Mruczanki Kubusia Puchatka", "Cudowna lampa Aladyna", "Pan Kleks", "Królewna Śnieżka" czy "Brzydkie kaczątko". Okazjonalnie pojawiała się także przed kamerą. Telewidzowie znają jej twarz z serialu "Syzyfowe prace" z 2000 roku.

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL