Reklama

Katarzyna Figura zagra diwę

Katarzyna Figura zagra jedną z głównych ról w filmie Agnieszki Smoczyńskiej "Aria Diva", który realizowany będzie w ramach programu "30 minut".

Film oparty będzie na opowiadaniu Olgi Tokarczuk "Ariadna na Naksos" a produkowany jest przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy .

Reklama

Zdjęcia będą kręcone w Warszawie - część akcji odbywa się w operze, w której występuje grana przez Katarzynę Figurę diwa. Głosu użyczyła jej śpiewaczka Ewa Podleś, światowej sławy kontralt. W filmie zobaczymy również Gabrielę Muskałę.

Zagra ona trzydziestokilkuletnią kobietę - Basię, która ma już poukładane życie: kochającą rodzinę i dorywczą pracę. Wydaje jej się, że niczego do szczęścia jej nie brakuje. Do momentu, kiedy do mieszkania piętro niżej wprowadza się operowa diwa.

"Basia przez ścianę słyszy jej śpiew. Zaczyna ją podsłuchiwać. Zafascynowana jej głosem, zaczyna ją śledzić. Ich relacja przeradza się we wzajemną, coraz silniejszą fascynację. Niespodziewanie rodzi się między nimi uczucie. Z czasem obie zaczynają sobie zdawać sprawę, że to doświadczenie nietrwałe, ulotne, i może  pozostać po nim tęsknota, ale mimo to próbują coraz intensywniej z niego korzystać" - tłumaczy scenarzystka i reżyserka Agnieszka Smoczyńska.

Młoda twórczyni jest reżyserką wielokrotnie nagradzanego krótkometrażowego "3 Love", który otrzymał m.in. Srebrną Kanewkę - KAN 2006 i Złoty Off na festiwalu Offensiva 2005.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura | zagranie | diwa | figura | katarzyna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje