Reklama

Kaczor usunięty z ZASP

Kazimierz Kaczor ("Złotopolscy"), znany aktor i były prezes Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich został we wtorek, 8 lutego, wykluczony z tej organizacji. Z listy członków ZASP skreślono również Cezarego Morawskiego ("M jak miłość"), byłego skarbnika tej organizacji.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", to precedens w historii organizacji.

Reklama

"To reakcja na nieprawidłowości, które ujawniliśmy" - powiedział gazecie obecny prezes Olgierd Łukaszewicz.

Jak głosi oficjalne stanowisko, Kaczor i Morawski ponoszą odpowiedzialność za naruszenia statutu i regulaminów związku w latach 1999-2002. W tym czasie ZASP dokonywał poważnych inwestycji finansowych, m.in. prowadził kosztowne remonty i kupił obligacje Stoczni Szczecińskiej, które omal nie doprowadziły organizacji do bankructwa.

Prezydium Zarządu Głównego ZASP zwróciło się już w tej sprawie po opinię do kilku kancelarii prawniczych.

Kazimierz Kaczor odpiera jednak zarzuty.

"Wszystkie plany finansowe, jak i ich wykonanie były zatwierdzane przez Zarząd Główny i kontrolowane przez komisję rewizyjną. (...) Zewnętrzne i wewnętrzne kontrole nie wykazywały błędów, a mówienie o naruszeniu statutu jest pretekstem, aby znaleźć cokolwiek na mnie" - powiedział "Gazecie Wyborczej" aktor.

Jego zdaniem sprawa wykluczenia może mieć związek z faktem, że został wybrany w swoim macierzystym warszawskim Teatrze Powszechnym na delegata na zjazd ZASP, który ma się odbyć w Wielkim Tygodniu. Na tym samym zjeździe prezes Olgierd Łukaszewicz będzie walczyć o reelekcję.

Gazeta Wyborcza

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kaczory | zaspa | Kazimierz | aktor | "M jak miłość" | “M jak miłość” | ZASP | usunięty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje