Reklama

Reklama

Julian Sands zaginął w górach. Departament szeryfa wydał oświadczenie

"Nie znaleziono żadnych dowodów na jego obecną lokalizację" - czytamy w oświadczeniu lokalnych władz. Aktor zaginął 13 stycznia po wędrówce w górach San Gabriel w Kalifornii.

"Departament szeryfa zbliża się do drugiego pełnego tygodnia poszukiwań zaginionego turysty, Juliana Sandsa" - czytamy w oświadczeniu wydanym we wtorek. "Odbyło się wiele poszukiwań naziemnych i powietrznych. Do tej pory nie znaleziono pana Sandsa i nie znaleziono żadnych dowodów na jego obecną lokalizację. Poszukiwania będą kontynuowane, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe i gruntowe" - podaje biuro Departamentu Szeryfa San Bernardino, cytowane przez "The Hollywood Reporter". 

W poprzednim oświadczeniu wydanym w poniedziałek rodzina Sandsa podziękowała tym, którzy są zaangażowani w trwające poszukiwania.

Reklama

"Serdeczne podziękowania składamy współczującym członkom Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Bernardino, którzy koordynują poszukiwania naszego ukochanego Juliana, w szczególności bohaterskim zespołom poszukiwawczym [...], które stawiają czoła trudnym warunkom na ziemi i w powietrzu, aby sprowadzić Juliana do domu. Jesteśmy głęboko poruszeni falą miłości i wsparcia" - podkreślili bliscy aktora. 

Julian Sands: Kariera i najważniejsze role

Julian Sands (1958) jest aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Często grywa czarne charaktery. Jego pierwszą dużą rolą był udział w mini-serialu "A Married Man" (1981) z Anthonym Hopkinsem. Kinowa kariera Sandsa rozwinęła się po roli fotografa Jona Swaina w dramacie "Pola śmierci" (1984) Rolanda Joffe'a.

Publiczność najbardziej kojarzy go z postacią czarnoksiężnika Warlocka z filmu s-f "Czarnoksiężnik" (1989) Steve'a Minera. Sand powtórzył tytułową kreację w zrealizowanym cztery lata później sequelu.

W jego bogatej filmografii znajdują się też takie pozycje, jak m.in. "Pokój z widokiem" (1986) Jamesa Ivory'ego, "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest" (1988) Krzysztofa Zanussiego, "Słońce także nocą" (1989) braci Taviani, "Pająki" (1990) Franka Marshalla, "Nagi lunch" (1991) Davida Cronenberga, "Mężowie i kochankowie" (1992) Mauro Bologniniego, "Uwięziona Helena" (1993) Jennifer Lynch, "Zostawić Las Vegas" (1995) Mike'a Figgisa i "Million Dollar Hotel" (2000) Wima Wendersa. 

Sands ma również na koncie występy w telewizyjnych produkcjach. Na małym ekranie zadebiutował już w 1984 roku rolą greckiego żołnierza w serialu BBC "The Box of Delights". W animowanej serii "Przygody Jackie Chana" użyczał głosu postaci Valmonta, z kolei we francuskim serialu historycznym "Napoleon" przypadła mu w udziale rola Klemensa von Metternicha. Aktora oglądaliśmy też w serialach: "Smallville" (wcielił się w postać biologicznego ojca Supermana), "24 godziny" (terrorysta Vladimir Bierko) czy "Dexter" (Miles Castner).

Julian Sands: Monodram o Haroldzie Pinterze i poezje Johna Keatsa

Jedną z najważniejszych ról Sandsa jest występ w monodramie "A Celebration of Harold Pinter". Projekt spektaklu powstał w 2005 roku, kiedy Sands zaproponował Haroldowi Pinterowi zaadaptowanie sceniczne zestawu jego wierszy. Ostateczne szlify nadał monodramowi John Malkovich. 

Spektakl jest spotkaniem z aktorem filmowym, grającym niezwykłego dramaturga teatralnego. Sands i Malkovich stworzyli monodram, przedstawiający Harolda Pintera nie tylko jako znanego wszystkim artystę. Dzięki spektaklowi poznajemy go także, jako człowieka, ze wszystkimi jego przywarami i zmiennymi nastrojami.

"The New York Times", recenzując spektakl Sandsa, napisał "Czuje się tu obecność Pintera...".

W 2021 roku Sands był gościem toruńskiego festiwalu Camerimage, gdzie zaprezentował swój program "Keats, Shelley, Ghosts and Lovers". W trakcie występu we własnej reżyserii aktor zaprezentował wiersze Johna Keatsa i Percy’ego Bysshe Shelleya. W postać Percy'ego Bysshe Shelleya gwiazdor wcielił się wcześniej w filmie "Gotyk" w reżyserii Kena Russella.

Julian Sands zaginął w górach Kalifornii

13 stycznia Julian Sands zaginął podczas wędrówki w górach w Kalifornii.

Aktor ostatni raz aktor widziany był w okolicy Mount Baldy w górach San Gabriel, między Los Angeles a San Bernardino w Kalifornii. Od tamtej pory Sands nie daje znaku życia.

Ratownicy zaczęli szukać zaginionego już piątek (13 stycznia), ale w sobotę po południu zostali wycofani ze względu na trudne warunki pogodowe oraz zagrożenie zejścia lawin. Od niedzieli (15 stycznia) poszukiwania prowadzone są z powietrza: z pokładu śmigłowca oraz przy pomocy dronów.

Brytyjski aktor nadal jest poszukiwany, jednak jego szanse na przeżycie w trudnych, zimowych warunkach, są z każdym dniem coraz mniejsze.

Julian Sands: Życie prywatne

Pierwszą żoną Juliana Sandsa była brytyjska dziennikarka Sarah Harvey. Małżeństwo przetrwało jednak tylko trzy lata (1984-87). Ze związku z Harvey Sands ma syna.

W 1990 roku aktor poślubił dziennikarkę Evgenię Citkowitz, córkę pisarki Caroline Blackood i kompozytora oraz pianisty Israela Citkowitza. Para doczekała się dwóch córek.

Od 2020 roku Julian Sands mieszka z rodziną w Los Angeles.

Julian Sands: Najszczęśliwszy jestem blisko górskiego szczytu w chłodny poranek

Kilka lat temu w jednym z wywiadów dla "The Guardian" Julian Sands opowiadał o swojej pasji, jaką jest wspinaczka górska. "Najszczęśliwszy jestem blisko górskiego szczytu w chłodny poranek" - powiedział wtedy.

Zdradził także, że jego marzeniem jest zdobycie Makalu, piątej co do wielkości góry świata oraz że w latach 90. o mało nie stracił życia w Andach. "Wpakowałem się w potworną burzę na wysokości 6 tys. metrów z trzema innymi wspinaczami. Wszyscy byliśmy w kiepskim stanie. Inni, który byli w pobliżu, nie przeżyli. My mieliśmy szczęście" - wyznał.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Julian Sands

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy