Reklama

Johnny Depp podróżuje w czasie

Johnny Depp bardzo chciałby podróżować w czasie. Aktor twierdzi, że właśnie dlatego tak chętnie występuje w filach kostiumowych, rozgrywających się w minionych wiekach i dziesięcioleciach. "Odczuwam silną więź z przeszłością i jestem prawdziwym maniakiem historii" - mówi Johnny Depp, który w swym ostatnim filmie "From Hell'' cofnął się do wieku XIX.

Film "From Hell" opowiada o polowaniu na angielskiego seryjnego mordercę Kubę Rozpruwacza. Historia wydarzyła się naprawdę w 1888 roku, w Londynie. Kuba Rozpruwacz, którego kojarzono z brytyjską rodziną królewską, dokonał serii brutalnych zabójstw i przez wiele miesięcy był nieuchwytny.

Reklama

Johnny Depp gra w filmie inspektora policji Abberline'a, który prowadził dochodzenie w sprawie morderstw.

"Podczas realizacji From Hell nie dysponowaliśmy wszystkimi materiałami o naszych bohaterach, więc wybraliśmy kilka faktów, kilka fantazji i połączyliśmy wszystko razem" - opowiada aktor.

Johnny Depp jest bardzo dumny z filmu "From Hell", zastanawia się jednak, jak na przemoc pokazaną w filmie zareaguje publiczność, bardzo uczulona na takie treści po zamachach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych.

"Filmy są pewną ucieczką od rzeczywistości. Nie wiem, czy publiczność zechce uciec w świat zbrodni XIX wieku po ostatnich wydarzeniach. Mam jednak nadzieję, że tak. Może dlatego, że opowieść ubrana jest w kostium, rozgrywa się w odległej przeszłości" - dodaje aktor.

"Podróże w czasie to na razie marzenia nierealne. Udział w filmach historycznych daje mi jednak pewna namiastkę takiej przygody" - wyjaśnia Johnny Depp, którego poprzedni film - "Blow", jest opowieścią rozgrywającą się w latach 70.

Wcześniej aktor zagrał między innymi w filmach: "Jeździec bez głowy", którego akcja rozgrywała się w 1799 roku, "Czekolada" z akcją umiejscowioną w roku 1960 oraz obrazie fantasy "Edward Nożycoręki", w którym zagrał niezwykłego chłopca - cyborga Edwarda. Edward, zamiast dłoni, ma nożyczki, którymi niezwykle sprawnie się posługuje.

Film "From Hell" uplasował się na szczycie ostatniego amerykańskiego box office'u, zarabiając ponad 11 milionów dolarów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Johnny Depp | podróżowanie | Hell | aktor | film | depp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama