Reklama

Reklama

Joaquin Phoenix uratował krowę i cielę z rzeźni

Ostatnio w sieci coraz większą popularność zyskuje niesamowite nagranie z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Nie chodzi tutaj jednak o kolejne aktorskie wyzwanie, a walkę o dobro zwierząt.

Joaquin Phoenix znów zaskakuje. Tym nie chodzi o kolejne aktorskie wcielenie, a... uratowanie zwierząt rzeźni. W sieci pojawił się film z całej akcji. Widać w nim, jak laureat Oscara 2020 osobiście prowadzi krowę do ciężarówki, a następnie niesie na rękach jej cielę.

Nie od dziś wiadomo, że Joaquin Phoenix dba o ekologię i sprzeciwia się destrukcyjnej ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Dzięki swojej pozycji stara się również edukować i uświadamiać w tym temacie. Jego zdaniem konieczna jest m.in. zmiana przepisów i zwyczajów dotyczących hodowli zwierząt dla ich mięsa i mleka. 

Reklama

Ostatnio, odbierając Oscara 2020 w kategorii Najlepszy Aktor w Roli Pierwszoplanowej za film "Joker", wygłosił poruszającą przemowę na temat negatywnego wpływu człowieka na naturę.

"Wchodzimy do świata natury i plądrujemy go z jego zasobów. Czujemy się uprawnieni do tego, by sztucznie zapłodnić krowę, a kiedy urodzi, kradniemy jej dziecko, choć jej płacz z żalu jest nie do pomylenia, a potem bierzemy mleko, które jest przeznaczone dla cielaka, i lejemy je sobie do kawy czy płatków śniadaniowych" - powiedział Phoenix.

Dzień po tym wystąpieniu, aktor postanowił działać. Phoenix wziął udział w demonstracji przed rzeźnią. W imieniu fundacji, zajmującej się ratowaniem krów i cieląt z rzeźni, aktor odbył rozmowę z szefem firmy i przekonał go do uwolnienia cielaka i jego matki, i oddania ich pod opiekę organizacji.

Właściciel obiektu przystał na ten postulat, okazało się również, że sam przestrzega zasady niezabijania krów, które właśnie się ocieliły, ani ich potomstwa.

Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

Katarzyna Solecka

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Joaquin Phoenix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL