Reklama

Jest pierwszy zwiastun filmu "Rustin". Kiedy produkcja Obamów trafi na Netflixa?

W sieci zadebiutował zwiastun filmu biograficznego "Rustin". Opowiada on o aktywiście Bayardzie Rustinie, jednym z organizatorów Marszu na Waszyngton z 28 sierpnia 1963 roku.

W czasie wydarzenia ponad 200 tysięcy manifestujących zebrało się pod pomnikiem Jerzego Waszyngtona. Domagali się podwyższenia płacy minimalnej i zniesienia segregacji rasowej. 

Wśród protestujących znalazły się takie gwiazdy jak Paul NewmanMarlon Brando i Charlton Heston, a przemówienia przeplatały się z występami muzycznymi, m.in. Boba Dylana. Wydarzenie trwało pięć godzin i było transmitowane na żywo przez telewizję CBS. 

Reklama

W tytułowego bohatera, który był jednym z architektów marszu, wcielił się Colman Domingo. Oprócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Chrisa Rocka i Jeffreya Wrighta. Reżyseruje George C. Wolfe, twórca "Ma Rainey: Matki bluesa". Producentami są Barack i Michelle Obamowie. Piosenkę "Road to Freedom" skomponował Lenny Kravitz. 

"Rustin" będzie dostępny na platformie streamingowej Netflix od 17 listopada 2023 roku. Wcześniej od 3 listopada będzie można zobaczyć go w wybranych kinach. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Barack Obama | Michelle Obama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy