Reklama

"Jesienna dziewczyna": Opowieść o Kalinie Jędrusik

Na początku grudnia rozpoczęły się zdjęcia do filmowej biografii jednej z najbardziej niepokornych i fascynujących aktorek z czasów PRL-u, czyli Kaliny Jędrusik. Akcja opowieści rozpocznie się w 1963 roku. Główną rolę gra Maria Dębska, znana z ról w takich produkcjach, jak "Czarny Mercedes" czy "Zabawa zabawa".

Kalina jędrusik w produkcji "Kapitan Sowa na tropie" (1965)

Wszyscy, którzy ją znali powtarzają, że była... z innego świata.

Reklama

"Była zjawiskiem niezwykłym. Należała do tych kobiet, które prowadząc życie całkowicie jawne, otwarte, nie poddane żadnym kłamstwom, noszą w sobie jakąś tajemnicę" - mówił o niej Gustaw Holoubek.

W czasach, kiedy na Zachodzie królowały Marilyn Monroe i Brigitte Bardot, w Polsce nie było miejsca na prawdziwą seksbombę. A taką była Kalina Jędrusik.

Marzyła, żeby żyć jak zagraniczne gwiazdy - wygrzewać się na włoskich plażach, odwiedzać kasyna w Monte Carlo. Buntowała się więc, kiedy peerelowscy dygnitarze nie pozwalali jej być sobą.

O tym barwnym, ale trudnym życiu opowie film "Jesienna dziewczyna" (taki tytuł nosiła jedna z jej piosenek).

Legendarną aktorkę i piosenkarkę zagra 28-letnia Maria Dębska ("Czarny Mercedes", "Zabawa zabawa", "Barwy szczęścia", "W rytmie serca").

Film wyreżyseruje Katarzyna Klimkiewicz, autorka wielokrotnie nagradzanej krótkometrażowej produkcji "Hanoi-Warszawa", która jest też współautorką scenariusza. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Produkcja o Kalinie Jędrusik, gwieździe takich filmów, jak "Ziemia obiecana", "Lalka", "Jezioro Bodeńskie", "Jowita" czy "Dziewczęta z Nowolipek", ma opowiadać nie tylko o jej karierze aktorskiej, ale również jej fenomenie.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kalina Jędrusik | Maria Dębska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje