Reklama

Reklama

Jerzy Stuhr: Blogi to samo życie!

Znany aktor Jerzy Stuhr był jednym z jurorów konkursu Blog Roku 2010. Skrupulatnie czytał wpisy finalistów i... "mile się rozczarował".

Aktor przyznał, że blogerzy zaskoczyli go dojrzałością.

- Nie przypuszczałem, że te blogi to takie dojrzałe rzeczy w dziedzinach, którymi ich autorzy się pasjonują. W tych, które w jakimś stopniu zahaczały o literaturę, dostrzegłem dużą dbałość o formę. Język był czasem bardzo zindywidualizowany, ale staranny. Byłem bardzo mile zaskoczony powagą, z jaką blogerzy traktują swoje wypowiedzi. Uroczystość wręczenia wyróżnień w konkursie Blog Roku jeszcze bardziej potwierdziła, że to dla nich bardzo ważne święto. Blogerzy - trochę tak jak my artyści - decydują się opowiedzieć o sobie innym ludziom - zdradził Stuhr, któremu internet kojarzył się do tej pory z "niechlujstwem".

Reklama

- Pisanie tego, co ślina na język przyniesie i nieprzemyślane opinie. Teraz widzę, że są to rzeczy, które mogą czasami pomóc nawet profesjonalistom. Gdybym dzisiaj pisał scenariusz o młodych ludziach, to łopatami - mówiąc metaforycznie - czerpałbym z języka niektórych internautów, aby stworzyć postać, która miałaby mówić określonym językiem - zapowiedział aktor i reżyser.

Według Stuhra blogi "to samo życie".

- Czasami internauci zdecydowali się opowiedzieć bardzo poważne sprawy w swoich blogach. Często w sposób bardzo wzruszający. Wydaje mi się, że jak ktoś opowiada np. o swojej ciężkiej chorobie, to w jakiś sposób pomaga innym. Bez kozery dzisiaj się mówi "mów o chorobie, mów o niej głośno". Jeśli ktoś się utożsami z czyjąś walką z chorobą, to mu to pomaga w walce z własnymi trudnościami. Tak podchodziłem do czytanych przeze mnie blogów - ujawnił Stuhr.

Aktor przyznał jednak, że sam czuje się za stary na prowadzenie własnego bloga.

- Nie mam na to czasu. Poza tym - cóż ja innego robię całe życie? Opowiadam ludziom o sobie. Wprawdzie nie blogiem, ale ze sceny i z ekranu. To samo robię - zakończył Stuhr.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr | blogi | Życie | samo | jerzy | stuhr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje