Reklama

Reklama

Jerzy Kryszak... głowonogiem

Jerzy Kryszak, specjalista od najbardziej zwariowanych bohaterów w dziejach animacji, znów w akcji! W polskiej wersji językowej filmu "Mniam!" głosem znanego satyryka przemówił szalony naukowiec - doktor Mackenstein.

Mackenstein to żywy dowód na to, że prawdziwi geniusze ukrywają się również w morskiej toni. Ten najbardziej łebski z głowonogów, to prawdziwy wizjoner oceanu.

Jego największym marzeniem jest opuścić rodzinną głębię, której mieszkańcy mają za nic jego przełomowe wynalazki. Aby osiągnąć ten cel, Mackenstein tworzy rybokopa - imponującą, zmechanizowana konstrukcję rodem z "Gwiezdnych Wojen".

Zanim jednak zdąży nacieszyć się swoją zmotoryzowaną przepustką na powierzchnię, za sterami transformera usiądzie szalony rekin-głodomór (Piotr Fronczewski), który od dawna ostrzył sobie zębiska na przysmaki z nadmorskich kurników.

Reklama

Tam gdzie kończą się sny naukowca, zaczyna się eksplozja humoru i prawdziwa pierzasta kurokalipsa!

"Mniam!" to dla Jerzego Kryszaka drugi przypadek z rzędu, kiedy wciela się w ośmiornicowatego jegomościa . Poprzednio słynny komik wymachiwał mackami w animacji "Delfin Plum", jako zwariowany kalmar Macuś.

O ile tamtą postać można było posądzać o podmorską odmianę ADHD, Mackenstein to bardziej zrównoważony bohater, z którym Kryszak, jako krajowy ekspert od bajkowych głowonogów, szybko znalazł wspólny język.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Zastanawiasz się, jak spędzić wieczór? A może warto obejrzeć film? Sprawdź nasz repertuar kin!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mniam! | Jerzy Kryszak | Mniam

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy