Reklama

Reklama

Jennifer Lawrence zagra kochankę Fidela Castro

Twórcy biograficznego filmu "Marita" potwierdzili, że rola tytułowa przypadnie Jennifer Lawrence.

Twórcy biograficznego filmu "Marita" potwierdzili, że rola tytułowa przypadnie Jennifer Lawrence.
Jennifer Lawrence zagra niedoszłą zabójczynię Fidela Castro /AFP

Postać Marity Lorenz jest związana z jednym z najbardziej tajemniczych epizodów w historii stosunków kubańsko-amerykańskich.

Według oficjalnej wersji, Lorenz jako 19-letnia dziewczyna była asystentką i kochanką Fidela Castro. Gdy kobieta zaszła z nim w ciążę, dyktator wymógł na niej przeprowadzenie aborcji.

To właśnie wtedy kobieta zdecydowała się przejść na stronę antycastrowskiej bojówki. W tajemniczych okolicznościach znalazła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie została współpracownicą CIA. Amerykański wywiad przeszkolił ją, aby dokonała zamachu na kubańskiego dyktatora. Misja Lorenz skończyła się niepowodzeniem, a kobieta uciekła do Wenezueli.

Reklama

Historia Marity jest pełna niedopowiedzeń i nieścisłości. Czy to wszystko wyjaśni najnowszy film z udziałem Jennifer Lawrence? To się okaże.

Szczegóły scenariusza nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że produkcją zajmie się wytwórnia Sony. Scenarzystą ma zostać Eric Warrnen Singer (autor fabuły do "American Hustle").

Tymczasem na ekranach polskich kin możemy oglądać najnowszy film z udziałem Jennifer Lawrence. Za rolę w "Joy" aktorka ma szansę na kolejnego Oscara.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Lawrence

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy