Reklama

Reklama

Jane Fonda zagra w serialu

Ma już 74 lata, ale nadal jest w doskonałej formie. Amerykańska aktorka Jane Fonda zagra główną rolę w nowym serialu komediowym "Now What?", który niebawem pojawi się na ekranach w USA.

Jedną z bohaterek produkcji jest młoda kobieta, która na swoim blogu skrytykowała własną matkę, graną właśnie przez Fondę. Oburzona starsza pani wprowadza się do młodego mężczyzny, by zniwelować różnice między sobą a własną córką...

Reżyserem serialu jest Scott Ellis, a cały pomysł na produkcję pochodzi od Abby'ego Gewantera.

Dla 74-latki będzie to pierwsza rola w serialu telewizyjnym. Wcześniej gościnnie wzięła udział jedynie w czterech odcinkach "Newsroomu", gdzie zagrała pozbawioną skrupułów przedstawicielkę mediów.

Reklama

Fonda była siedmiokrotnie nominowana do Oscara, dwa razy go otrzymała - w 1971 roku dla najlepszej aktorki w "Klute" oraz siedem lat później za występ w "Coming Home".

Jest jednak nie tylko aktorką. Przez niemal całą dekadę układała własne ćwiczenia aerobiku, wydawała książki oraz kasety wideo. Nie rezygnowała z udziału w debatach społecznych. Walczyła o prawa Indian i przeciwko dyskryminacji czarnoskórych. Popierała Solidarność i odwiedziła Polskę w 1987 roku.

W 1991 roku po raz trzeci wyszła za mąż za potentata medialnego, twórcę CNN, Teda Turnera. Po premierze "Stanley'a i Iris" (1990) Martina Ritta, zdecydowała się na całkowite porzucenie kina.

Przez drugą połowę lat 90. zajmowała się propagowaniem świadomego rodzicielstwa, ochroną zwierząt, jogą oraz wegetarianizmem, a także kręceniem interwencyjnych reportaży oraz dokumentów. Oficjalnie odcięła się od swoich występów przeciwko wojnie w Wietnamie, a także maniakalnego uprawiania aerobiku.

W 2001 rozstała się z trzecim mężem. W 2005 roku ukazała się w USA jej autobiografia "My Life So Far", w tym samym roku zagrała też w komedii "Sposób na teściową". W międzyczasie gwiazda została również twarzą jednego z koncernów kosmetycznych.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zagranie | Jane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL