Reklama

Reklama

Janda: Książka z Internetu

Krystyna Janda ("Przesłuchanie", "Człowiek z żelaza", "Pestka"), jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, wyda niebawem swoją kolejną książkę. To dziennik internetowy, który aktorka prowadziła na swej stronie ponad rok. Janda będzie miała teraz więcej czasu na swą literacką pasję, bowiem udaje się na roczny urlop. W środę, 9 czerwca, jubileuszowym, dwusetnym spektaklem "Maria Callas. Lekcja śpiewu" aktorka pożegna się z publicznością i Teatrem Powszechnym.

"Ta książka to rok mojego pisania w Internecie. Było tego z 900 stron. Wydawnictwo zrobiło z tego wybór około 300" - powiedziała Krystyna Janda gazecie "Super Express".

W książce "www.małpa.pl", która ukaże się w księgarniach 24 czerwca, czytelnicy znajdą opowieści o domownikach, rozmowy u fryzjera i rozważania na temat kondycji ludzkiej czy przemyślenia na temat najnowszych wydarzeń politycznych.

Tymczasem już 8 czerwca Janda na rok opuszcza Teatr Powszechny.

"Na pewno będę tęsknić" - mówi aktorka. "To nie rozstanie, to po prostu krótka przerwa" - zapewnia dyrektor teatru Krzysztof Rudziński.

Reklama

Janda postanowiła opuścić na rok Teatr Powszechny, z którym związana jest od 15 lat, po tym jak do Rady Artystycznej Teatru wybrano Joannę Szczepkowską.

"Na rok wzięłam urlop w teatrze i będę robiła coś innego. Zobaczymy, co będzie dalej. Grałam ostatnio po 250 spektakli w sezonie, to było za dużo. Chwilkę sobie odpocznę. Dobrze nam wszystkim zrobi ten urlop" - powiedziała aktorka.

Kalendarz Krystyny Jandy jest szczelnie wypełniony aż do przyszłego roku.

"Za tydzień zaczynam próby w Gdyni do spektaklu muzycznego Na szkle malowane, którego premiera odbędzie się 15 sierpnia. Wciąż gram Małą Steinberg w warszawskim Teatrze Studio. Zaczynam też zdjęcia do polsko-niemieckiego filmu Wróżby kumaka wg powieści Guentera Grassa, w Poznaniu reżyseruję Gry namiętności, w Teatrze Powszechnym w Łodzi spektakl Stepping out" - wylicza aktorka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda | urlop | ksiazka | aktorka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy