Jan Frycz: Kariera, 3 żony, 6 dzieci

Przez wielu recenzentów i krytyków uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia.

Urodził się w Krakowie. Tam też studiował i rozpoczynał swoją aktorską karierę. Od początku grał poważne role.

Reklama

Zadebiutował w 1978 r. u Mikołaja Grabowskiego w spektaklu "Śluby panieńskie". Najciekawsze i najbardziej doceniane kreacje filmowe stworzył w latach 90. i później. Pamiętamy go m.in. ze "Spisu cudzołożnic" Jerzego Stuhra.

O ile życie zawodowe aktora można uznać za wielce udane, to nie da się tego powiedzieć o życiu rodzinnym. Ma obecnie trzecią żonę i sześcioro dzieci z dwóch poprzednich małżeństw.

Pierwszy raz ożenił się w wieku 22 lat z aktorką Grażyną Laszczyk. Zostawił ją, gdy na świat przyszła córka Gabriela. Jak sam przyznał, to małżeństwo nie miało sensu.

Drugą żonę poznał, gdy była jeszcze licealistką. Agata urodziła mu pięcioro dzieci. Jednak znowu nie wyszło i aktor zostawił rodzinę.

Jego najnowsza i najmłodsza małżonka obdarzona jest wielką cierpliwością i radzi sobie z trudnym charakterem Jana. Nie zdecydowała się jednak na potomstwo.

Frycz nie utrzymywał ścisłych kontaktów ze swoimi dziećmi, lecz mimo to chciał ingerować w ich dorosłe życie. Gdy dowiedział się, że jedna z córek, Olga zamierza zostać aktorką, postanowił stanąć jej na drodze.

Jak sam powiedział: - Dla kobiety to jest zawód podobny do prostytucji. To czekanie, czy ktoś cię zechce, negocjowanie stawki. Nie ma w tym piękna.

Olga Frycz postawiła jednak na swoim i podobno nawet wybaczyła ojcu.

Dowiedz się więcej na temat: Jan Frycz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje