Reklama

Jan Frycz: Jesienią nowy film

Jan Frycz zagrał główną rolę w polsko-irlandzkim filmie "Sanctuary". Obraz miał już swoją premierę w Irlandii, niebawem trafi też na ekrany polskich kin.

"Sanctuary" to debiut fabularny irlandzkiej reżyserki Norah McGettigan i jednocześnie pierwsza międzynarodowa koprodukcja Wajda Studio, które przy tym filmie współpracowało z irlandzką firmą Venom. Scenariusz rozwijany był podczas europejskiego Programu EKRAN, prowadzonego w Szkole Wajdy.

Reklama

Głównym bohaterem "Sanctuary" jest Jan Michalski - ceniony chirurg plastyczny. Ma żonę, córkę i duży dom z ogrodem. Nadchodzi jednak dzień, w którym Michalski postanawia zmienić swoje życie. Rezygnuje z pracy, odsuwa się od rodziny, a na przyrodę patrzy już tylko z okna swego pokoju.

Pewnego dnia, po powrocie z podróży na wycieraczce znajduje trzydniową prasę, a w ogrodzie ciało żony. To zdarzenie uruchamia lawinę skrywanych dotąd emocji. Powracają wspomnienia, a w jego życiu znowu pojawia się dorosła już córka Nadia.

Pod pretekstem podróży służbowej Jan wyjeżdża za granicę. Nie przypuszcza, że z dala od domu odżyją uczucia, przed którymi zawsze uciekał...

"Żyjemy obecnie w czasach o bardzo szybkim tempie. Często nie mamy czasu skupić się na najprostszych rzeczach" - mówiła podczas zdjęć Norah McGettigan.

"Pytanie, na które szukamy w tym filmie odpowiedzi to: co oznacza znaleźć w życiu bezpieczną przestrzeń. Czy taką przestrzenią może być na przykład wielki dom, jak zdają się myśleć niektórzy ludzie?" - stawiała pytania reżyserka.

Zdjęcia do "Sanctuary" realizowane były od sierpnia do września 2011 roku. Najpierw ekipa pracowała w Irlandii, by później przenieść się w okolice Krakowa.

W głównych rolach oprócz Frycza wystąpili: Anne-Marie Duff oraz Agnieszka Żulewska.

Premiera filmu Norah McGettigan odbyła się 13 lipca podczas The Galway Film Fleadh w Irlandii. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Best Film, który planuje premierę tego tytułu jesienią 2012 roku.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jesien | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje