Reklama

Jak zachodzi się w ciążę?

"To film o nastolatce i wyjątkowo dobrze napisany scenariusz, co jest rzadkością. Jest oryginalny, najzupełniej szczery i daleki od stereotypów. To dziwna, komiczna, niebywała wręcz historia" - mówi o filmie "Juno" Ellen Page, tytułowa bohaterka opowieści.

"Juno opowiada o 16-latce, która kochała się ze swoim najlepszym przyjacielem. Nie zadbali o zabezpieczenie się. W wyniku tego ona zachodzi w ciążę. Postanawia urodzić dziecko i oddać je pewnemu małżeństwu" - opowiada Ellen.

Reklama

Młoda 21-letnia aktorka wyjaśnia, że jej bohaterka "doświadcza tego, co dobre i co złe, słodkie i gorzkie, a jednak wychodzi z tego obronną ręką".

"Moja bohaterka przechodzi trudną przemianę, ale nic nie dzieje się zbytnio na poważnie. Juno ma jakąś wizję dorosłości i chce jej sprostać, jak każda nastolatka i ląduje gdzieś między dwoma światami".

Reżyser filmu Jason Reitman twierdzi, że wbrew pozorom "Juno" nie jest filmem z tezą.

"Niesie w sobie niespodziankę, bo widz śmieje się i nagle stwierdza, że został złapany w pułapkę. Do głosu dochodzą emocje. Opowiadamy o dojrzewaniu, macierzyństwie, nauki bycia rodzicem. Najważniejszy jest moment, w którym stajemy się dorosłymi ludźmi. 16-latki dojrzewają dziś przedwcześnie, a 30-letni mężczyźni nadal nie chcą zachowywać się jak dorośli" - mówi Reitman.

Przypomnijmy, że obraz "Juno" miał cztery nominacje do tegorocznych Oscarów. Ostatecznie nagrodę Akademii otrzymała Diablo Cody, autorka scenariusza filmu.

Na ekrany polskich kin ten wielokrotnie nagradzany film trafi już w najbliższy piątek, 4 kwietnia. Dystrybutorem "Juno" jest firma Monolith Plus.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ivan Reitman | Ellen Page | bohaterka | \ Film | filmy | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje