Reklama

Reklama

Jak (nie) zostać sławnym piłkarzem?

Komedia obyczajowa "Być jak Kazimierz Deyna" trafi 1 marca do kin. To historia o dorastaniu i poszukiwaniu własnego miejsca w życiu, z postacią znanego piłkarza w tle.

Komedię wyreżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz. Postać Deyny jest w jej filmie pretekstem do opowieści o dojrzewaniu głównego bohatera, który rodzi się w 1977 roku, dorasta w burzliwych czasach transformacji, a w nowe tysiąclecie wchodzi jako dorosły mężczyzna, zakładając własną rodzinę.

Bohater komedii, Kazik, przychodzi na świat w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 r. Ojciec Kazika bierze to za znak: postanawia, że jego syn zostanie następcą legendarnego piłkarza.

Reklama

Wspólne treningi nie przynoszą specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy w piłkarski talent syna. Również szkolenie chłopca pod okiem profesjonalnego trenera, miejscowego rolnika, wykazuje, że futbol nie jest powołaniem chłopaka.

Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi znaleźć w życiu własną drogę. Choć nigdy nie zostanie piłkarzem, postawa i niezłomność Deyny staną się dla niego życiowym drogowskazem.

"Zrozumiałem, że trzeba żyć i pracować tak ciężko, jak się tylko potrafi, nawet jak gwiżdże na nas cały stadion. Zrozumiałem, że trzeba być jak Kazimierz Deyna w siedemdziesiątym siódmym" - mówi bohater w jednej ze scen.

"Nie ma w tej historii narzekania, biadolenia i utyskiwania na spadek po rodzicach i dziadkach. Na trudne życie pokolenia trzydziestolatków w postkomunistycznym kraju. Kazik opowiada swoją historię z dystansem i humorem" - podkreśliła reżyserka.

Komedia "Być jak Kazimierz Deyna" wygrała ubiegłoroczny Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", zdobywając Grand Prix "Wielki Jantar".

W obsadzie filmu są m.in.: Marcin Korcz, Aleksander Staruch, Przemysław Bluszcz, Gabriela Muskała, Jerzy Trela, Małgorzata Socha, Piotr Głowacki i Michał Żurawski. Scenariusz komedii napisali wspólnie Anna Wieczur-Bluszcz i Radosław Paczocha.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Być jak Kazimierz Deyna | Być jak Kazimierz Deyna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy