Reklama

Jak idą prace nad nowymi filmami o Batmanie i Supermanie? James Gunn zdradza

Po zakończeniu strajków scenarzystów i aktorów prace nad nowymi filmami opartymi na komiksach wydawnictwa DC ruszyły pełną parą. James Gunn, jeden z szefów DC Studios, odpowiedział na kilka pytań fanów odnośnie wyczekiwanych produkcji.

Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Threads Gunn zdradził, że scenariusz jego filmu "Superman: Legacy" jest gotowy w 99,9 procentach. "Zawsze zmieniam małe rzeczy, ale właściwie był gotowy na długo przed rozpoczęciem strajków" - napisał.

Gdy jeden z fanów spytał o listę castingową do filmu o Batmanie, która od pewnego czasu krąży po sieci, twórca "Strażników galaktyki" odpowiedział: "Nie ma jeszcze scenariusza. Oczywiście, że nie jest prawdziwa". 

Reklama

"Superman: Legacy": Co wiemy o filmie?

"Superman: Legacy" ma być pierwszym pełnym metrażem wchodzącym w skład nowego filmowego uniwersum DC. W roli głównej wystąpi David Corenswet, a w jego ukochaną Lois Lane wcieli się Rachel Brosnahan. Nicholas Hault zagra Lexa Luthora. W antagonistkę o przydomku The Engineer wcieli się wenezuelska aktorka María Gabriela de Faría. 

W obsadzie znaleźli się także Nathan Fillion, Isabela Merced, Edi Gathegi i Anthony Carrigan, którzy wcielą się w innych superbohaterów komiksowego świata: kolejno Guya Gardnera/Zieloną Latarnię, Hawkgirl, Mr. Terrific i Metamorpho. 

Reżyser wcześniej zapowiedział, że jego film opowie o tym, jak Ostatni Syn Planety Krypton będzie próbował pogodzić swoje kosmiczne dziedzictwo z ziemskim wychowaniem. Ma być ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i amerykańskich cnót w świecie, gdzie są one uważane za przestarzałe lub wręcz za słabości. 

Gunn potwierdził datę premiery filmu we wcześniejszym wpisie na platformie Threads. "Dzięki wysiłkom naszej utalentowanej ekipy, która nie straciła wiary w czasie najdłuższego strajku w historii Hollywood i która nigdy nie zdjęła nogi z gazu, która parła naprzód, tworząc jedne z najwspanialszych projektów kostiumów i scenografii, jakie widziałem w całej swojej karierze, 'Superman: Legacy' pojawi się w kinach zgodnie z planem, czyli w dniu 11 lipca 2025 roku" - napisał reżyser.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: James Gunn | Superman: Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama