Reklama

"Jak całkowicie zniknąć": Wojcieszek o miłości lesbijskiej [zwiastun]

Nowy film Przemysława Wojcieszka - "Jak całkowicie zniknąć" - trafi do kin 17 kwietnia a już teraz możemy oglądać zwiastun produkcji, w której w głównych rolach zobaczymy Agnieszkę Podsiadlik i Pheline Roggan.

"Chciałem transu" - tak Przemysław Wojcieszek tłumaczył swoje artystyczne zamiary. "Nie cierpię kina politycznego, społecznego. Żenują mnie takie filmy. Odrzucam je. Film to sztuka transu, w którym kolory, rytmy, dźwięki układają się w hipnotyczny sen. Myślę, że nam to się udało" - dodawał reżyser.

Reklama


Gerda poznaje Małą Rozbójniczkę w berlińskim metrze. Łapie jej spojrzenie, bezczelny uśmiech. Coraz mniej skrycie zaczyna iść jej śladem. Zmieniają wagony, pociągi, stacje. Kiedy zamienią ze sobą pierwsze słowa, gra będzie już w toku. Rozstaną się za dziesięć, może dwanaście godzin. Zainteresowanie zmieni się w fascynację, a ta w miłość, która skończy się nad ranem. Ale póki co przed nimi cała noc, całe miasto, całe życie.

W większości improwizowany, montowany na planie film oparty jest na rytmie, który porządkuje wszystko. Bohaterami są również czerwień, błękit, żółć, blask miejskich świateł, hałasy i zapach letniej nocy.

Reżyser ujawnił, że tytuł swojego filmu "pożyczył" od muzycznej grupy Radiohead. "Zwykle kradnę cudze tytuły. Jestem zbyt leniwy, by wymyślać własne. Tym razem ukradłem tytuł Radiohead. Myślę, że dobrze pasuje do klimatu filmu i tego, jak czuje i co czuje Agnieszka Podsiadlik, grająca w filmie główną rolę. Sparafrazowane fragmenty tekstu tej piosenki trafiły zresztą do voiceoverów Agnieszki" - wyjaśnił Wojcieszek.

Autorką ścieżki dźwiękowej jest Julia Marcell.

"Muzyka Julii jest najważniejszym elementem mojego filmu. Powstawała podczas kręcenia zdjęć, w trakcie montażu, również w czasie udźwiękawiania dokonywaliśmy w niej ciągłych zmian. To była organiczna, wieloetapowa praca. Chciałem, aby muzyki Julii było jak najwięcej. Nie lubię, o ile to nie jest absolutnie konieczne, wrzucać do filmu przypadkowych utworów. Moim zdaniem pełną odpowiedzialność za stronę muzyczną powinien brać na siebie kompozytor. Tak też się stało. Uwielbiam pracę Julii. Jest genialną kompozytorką. Jej wyobraźnia muzyczna jest niesamowita. Praca z nią była dla mnie zaszczytem" - zdradził Wojcieszek.

"Jak całkowicie zniknąć" trafi do kin 17 kwietnia. Dystrybutorem obrazu jest Alter Ego Pictures.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jak całkowicie zniknąć | Pheline Roggan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje