Reklama

IV Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta od 13 września w Warszawie

Zbliża się czwarta edycja Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta. Pokazy filmowe odbędą się w warszawskim kinie Elektronik w dniach 13-15 września 2019 roku. Sztafeta to niezwykłe historie zwykłych bohaterów!

Zbliża się czwarta edycja Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta. Pokazy filmowe odbędą się w warszawskim kinie Elektronik w dniach 13-15 września 2019 roku. Sztafeta to niezwykłe historie zwykłych bohaterów!
Plakat Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta 2019 /materiały prasowe

IV Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta umożliwia widzom zapoznanie się z fascynującymi i autentycznymi historiami, opowiedzianymi przez filmowców z różnych stron świata.

Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat. Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy wpłynęli na obraz swojej epoki.

Sport to coś więcej niż rywalizacja między drużynami czy konkretnymi sportowcami. Na boisku, ringu czy korcie odbijają się problemy polityczne, społeczne i kulturowe.

Reklama

To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy chcieliby zmienić styl życia, a szukają inspiracji. Zawodowy i amatorski sport kreuje mistrzów, a ci inspirują innych do aktywności fizycznej. Sztafeta to filmowe opowieści o przekraczaniu własnych granic i spotkania z tymi, którzy tego dokonali.

Niezwykłe ludzkie historie, z których każdą można zamknąć w kilku słowach: determinacja, wyzwanie, wytrwałość, ale też współpraca i harmonia. Jednym słowem - SPORT.

PROGRAM

Piątek, 13 września
17.00 - "Kilwater" / "Sillages", reż. Léa Rinaldi Francja, 2019, 90 min.
19:00 - "Katie", reż Ross Whitaker Irlandia 2018, 89 min. (po filmie spotkanie z Sylwią Zaczkiewicz z klubem "Otwarte serca zaciśnięte pięści")

Sobota, 14 września
15:00 - "They Call Us Warriors", reż. Jennifer Socorro, Edwin Corona Ramos Wenezuela 2018, 82 min. (po filmie spotkanie z zawodniczkami Alternatywnego Klubu Sportowego AKS Zły)
17.30 - "John McEnroe - mistrz doskonałości" / "In the Realm of Perfection", reż. Julien Faraut Francja 2018, 95 min.
19:30 - "Reggae Boyz", reż. Till Schauder USA, Niemcy, Jamajka 2018, 72 min.

Niedziela, 15 września
15:30 - "Running for Good", reż. Keegan Kuhn UK 2018, 74 min
17:15 - "Życie w górach" / "This Mountain Life", reż. Grant Baldwin Kanada, USA, 2018, 76 min
19:00 - "Ostatnia góra", reż. Dariusz Załuski Polska 2018, 82 min. (po filmie spotkanie z reżyserem Dariuszem Załuskim)

Organizatorem IV Festiwalu Filmów Sportowych jest Fundacja Węzeł. Projekt jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


materiały programowe
Dowiedz się więcej na temat: Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy