Reklama

Iron Man i problemy z alkoholem

Okazuje się, że scenariusz najnowszej części "Iron Mana" został w dużej mierze zmieniony. A wszystko przez występujący w nim wątek alkoholizmu głównego bohatera. Film już niebawem trafi na ekrany polskich kin.

Podobnie jak w dwóch poprzednich odsłonach "Iron Mana", w rolę charyzmatycznego Tony'ego Starka wcieli się Robert Downey Jr.

Reklama

Reżyserem trzeciej części przygód superbohatera jest Shane Black, który ujawnił, że w pierwotnej wersji scenariusza filmu pojawił się wątek poważnych problemów z alkoholem, z jakimi zmagał się główny bohater widowiska, a raczej jego ludzkie alter ego. Motyw alkoholizmu pojawia się bowiem w komiksie "Demon w butelce", na podstawie którego oparty jest scenariusz "Iron Mana 3".

Reżyser chciał stworzyć "mroczny, wyrazisty i pikantny" film, jednak - jak sam stwierdził - nawiązanie do problemów alkoholem nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Według Blacka, gdyby wątek ten rozpocząć już teraz, należałoby go konsekwentnie ciągnąć albo może nawet poświęcić mu znaczną część obrazu.

Do pominięcia wątku alkoholizmu nie przyczyniło się tylko racjonalne podejście reżysera, ale także decyzja studio Marvela, które jest producentem wykonawczym obrazu.

"Usłyszeliśmy od władz studia, że powinniśmy przedstawić Tony'ego Starka jako indywidualistę, szaleńca i nawet w pewnym stopniu postać negatywną. Jednak ukazywanie go jako alkoholika, by nie wypaliło" - stwierdził Shane Black.

"W pierwszym zarysie scenariusza, chcieliśmy przedstawić Tony'ego jako prawdziwą gwiazdę rocka, z butelką alkoholu w ręku. Jednak alkoholizm to nie tylko olbrzymi społeczny problem, ale również kiepski czarny charakter do tego filmu" - dodał scenarzysta filmu Dre Pearce.

Shane Black nie wykluczył, że w przyszłości wątek problemów Tony'ego Starka może zostać poruszony w jednym z kolejnych filmów. Warto nadmienić, że odtwórca roli głównej Robert Downey Jr. przyznał, że w swojej bogatej przeszłości zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

"Iron Man 3", mimo częstych nawiązań do "Avengers", koncentrować ma się przede wszystkim na życiu Tony'ego Starka. W filmie wystąpią także: Gwyneth Paltrow, Don Chadle raz James Rhodes.

Trzecia odsłona przygód Iron Mana zadebiutuje w polskich kinach 9 maja.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | Iron Man | Iron Man | komiks | aktor | Robert Downey Jr. | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama