Reklama

Internetowy hit w kinach. Ludzie wpłacali pieniądze, żeby to powstało

"Powołany 2" to kontynuacja internetowego hitu, który do tej pory obejrzało na YouTubie 4 miliony osób. Film powstał w dużej mierze dzięki zbiórce społecznościowej. W najbliższy piątek, 1 marca, tytuł zadebiutuje na ekranach polskich kin.

"Powołany 2" to kontynuacja internetowego hitu, który do tej pory obejrzało na YouTubie 4 miliony osób. Film powstał w dużej mierze dzięki zbiórce społecznościowej. W najbliższy piątek, 1 marca, tytuł zadebiutuje na ekranach polskich kin.
Premiera filmu "Powołany 2" /materiały prasowe

"Powołany 2": Kontynuacja internetowego hitu

Pierwsza część filmu "Powołany" pojawiła się w 2022 roku bezpłatnie na platformie Youtube. Zainteresowanie projektem przerosło oczekiwania twórców. Duża popularność w internecie przykuła uwagę stacji telewizyjnych. Prawa do emisji zakupiły Telewizja Polska i TV Republika, a międzynarodowe prawa do dystrybucji nabyła katolicka sieć telewizyjna EWTN z USA.

"Po premierze pierwszej części filmu 'Powołany', bacznie przyglądaliśmy się reakcji widzów. Mimo że film był dostępny w internecie, otrzymywaliśmy bardzo dużo zapytań o pokazy kinowe. To był dla nas wyraźny sygnał, że jest potrzeba, aby tak wartościowe filmy były grane również na wielkim ekranie" - mówi PAP Life reżyser, Jan Sobierajski.

Reklama

"Ten film to prospołeczna produkcja, którą powinien zobaczyć każdy, chociażby z tego względu, że w warstwie dokumentalnej pokazano autentyczne, historie dające nadzieję. Opowieści, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie" - wyjaśnia Sobierajski.

"Powołany 2": Fabuła, obsada, zwiastun

Bohaterem filmu jest młody chłopak, Arek, który w wyniku miłosnego zawodu, wyładowując złość, niszczy ogrodzenie. Świadkiem aktu wandalizmu jest ksiądz, znajomy właściciela domu. Proponuje Arkowi układ - nie wyda go, jeśli ten pomoże w odmalowaniu kościoła. Wkrótce do świątyni trafiają pogrążeni w tarapatach znajomi Arka. Duchowny opowiada im historie czworga ludzi, których życie się odmieniło.

"Powołanym 2" głównego bohatera, Arka zagrał Jakub Dmochowski, a w roli księdza zobaczymy Marcina Kwaśnego. Oprócz nich w filmie wystąpiły gwiazdy młodego pokolenia: Wiktoria Gąsiewska wraz z bratem Mateuszem (debiut rodzeństwa na wielkim ekranie), Patryk Cebulski i Alicja Ostolska. W obsadzie pojawił się również bardzo doświadczony Henryk Gołębiewski.

"Powołany 2" jest dokumentem fabularyzowanym. W warstwie dokumentalnej film przedstawia cztery autentyczne historie osób. Osób, które zmagały się z uzależnieniami, otarły się o śmierć, doświadczyły bezdomności, itd. Jednak w życiu których dokonał się spektakularny zwrot ku lepszemu.

Film "Powołany 2" trafi na ekrany polskich kin 1 marca 2024 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Powołany 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy