Reklama

Reklama

Instagram usunął plakat filmu Pedra Almodovara

Plakat reklamujący ostatni film słynnego hiszpańskiego reżysera, dramat "Madres paralelas" z Penelope Cruz w roli głównej, przedstawia fragment kobiecej piersi, z sutka której kapie mleko. Z tego powodu afisz został uznany przez Instagram za zbyt wulgarny, a potem zablokowany.

Milena Smit i Penelope Cruz w filmie "Madres paralelas"

Najnowszy film Pedro Almodovara pod tytułem "Madres paralelas" będzie miał premierę 1 września na festiwalu filmowym w Wenecji . Hiszpański reżyser i scenarzysta często porusza kontrowersyjne treści oraz opowiada budzące skrajne emocje historie, więc jest przygotowany na to, że jego produkcje mogą budzić różne reakcje. Jednak tego, że plakat jego najnowszego filmu przedstawiający kobiecą pierś, z której wypływa kropla mleka, zostanie ocenzurowany, z pewnością się nie spodziewał.

Plakat "Madre paralelas": Kobieca pierś z kroplą mleka

Sprawę nagłośnił autor plakatu Javier Jaén, który napisał, że jego grafika została uznana przez Instagram za zbyt wulgarną, a w konsekwencji post, w którym plakat został opublikowany, usunięto.

Reklama

Artysta ponownie udostępnił plakat filmu i obok napisał: "Zgodnie z oczekiwaniami @instagram usunął plakat, który zrobiliśmy dla najnowszego filmu Almodóvara #madresparalelas. Opublikuję go ponownie. Będę wdzięczny za jego udostępnienie".

Budzący kontrowersje plakat znakomicie nawiązuje do tematyki najnowszego filmu Pedro Almodovara. "Madres paralelas" opowiada o dwóch kobietach w ciąży, które w czasie pandemii przypadkowo spotykają się w szpitalu i czekają w jednej sali na poród.

"Madre paralelas": O czym jest nowy film Almodovara?

Janis, grana przez Penelope Cruz, i Ana, w tej roli zobaczymy Milenę Smit, prowadzą ze sobą długie, bardzo szczere rozmowy. Obie zaszły w ciążę przypadkowo, jednak ich podejście do macierzyństwa jest bardzo różne. Janis, kobieta w średnim wieku, bardzo się cieszy, że zostanie matką, z kolei młodziutka Ana jest tym faktem przerażona i widzi swoją przyszłość w najczarniejszych barwach. Zwierzenia, które padają w ciągu tych godzin, sprawiają, że tworzy się między nimi wyjątkowa zażyłość. W wyniku zbiegu okoliczności ta znajomość się komplikuje, a potem mocno zmienia życie obu kobiet.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pedro Almodovar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje