Reklama

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży": Polska prapremiera filmu we Wrocławiu

Światowa prapremiera hollywoodzkiej produkcji "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" odbędzie się 13 listopada we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty . Film w reż. Francisa Lawrence'a kręcony był m.in. w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Światowa prapremiera hollywoodzkiej produkcji "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" odbędzie się 13 listopada we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty . Film w reż. Francisa Lawrence'a kręcony był m.in. w Hali Stulecia we Wrocławiu.
Tom Blyth i Rachel Zegler w scenie z filmu "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" /materiały prasowe

Światowa premiera piątego filmu z serii "Igrzyska śmierci" zaplanowana jest na 15 listopada, a Polska dwa dni później. We Wrocławiu film zostanie pokazany przedpremierowo 13 listopada w kinie Nowe Horyzonty.

Cześć zdjęć do tej hollywoodzkiej produkcji była kręcona we wrocławskiej Hali Stulecia. "Wrocław, jako miejsce realizacji tak ważnych zdjęć oraz jako baza produkcji wygrał z kilkoma innymi miastami europejskimi. Decydującą rolę odegrała Hala Stulecia, będąca jednym z głównych obiektów zdjęciowych, ale nie tylko" - powiedział Robert Golba, prezes Alex Stern, firmy odpowiedzialnej za produkcję i realizację zdjęć w Polsce.

Reklama

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży": O czym opowie film?

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu 18-letni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych.

Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione - każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki... Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Scenariusz filmu "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" oparty jest na książce Suzanne Collins "Ballada ptaków i węży". Tytuł wyreżyserował twórca filmowych wersji "Igrzysk śmierci" Francis Lawrence. W głównej roli zobaczymy gwiazdę "West Side Story" Rachel Zegler. Partnerują jej m.in.: Tom Blyth, Peter Dinklage, Viola DavisHunter Schafer, Josh Andrés Rivera i Jason Schwartzman.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Reklama
Reklama
Reklama