Reklama

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży": Olivia Rodrigo nagrała piosenkę!

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" - prequel słynnej trylogii - zadebiutuje w kinach 17 listopada. Tymczasem dzisiaj, 3 listopada, pojawiła się w sieci piosenka z filmu, "Can’t Catch Me Now", w wykonaniu Olivii Rodrigo, która jest także autorką utworu.

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" - prequel słynnej trylogii - zadebiutuje w kinach 17 listopada. Tymczasem dzisiaj, 3 listopada, pojawiła się w sieci piosenka z filmu, "Can’t Catch Me Now", w wykonaniu Olivii Rodrigo, która jest także autorką utworu.
Kadr z filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" /materiały prasowe

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży": Olivia Rodrigo nagrała piosenkę "Can’t Catch Me Now"

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" to prequel słynnej trylogii, której ostatnia część - "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" - święciła triumfy w 2015 roku. 

W piątek, 3 listopada, pojawiła się w sieci piosenka z filmu - "Can’t Catch Me Now", w wykonaniu Olivii Rodrigo, która jest także autorką utworu.

"Jestem niesamowicie podekscytowana, że dostałam szansę stworzenia piosenki do 'Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży'" - napisała artystka na portalu X (dawniej: Twitter).

Reklama

Olivia Rodrigo urodziła się w 2003 roku. Miała zaledwie dziewięć lat, gdy widzowie poznali pierwszą część sagi "Igrzyska śmierci". Rodrigo wielką popularność zdobyła dzięki roli Nini w serii "High School Musical: Serial". Skomponowała też dwa utwory, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej tego serialu. 

Wielkim sukcesem młodej artystki było rozdanie nagród Grammy za 2021 rok. Utwór "Drivers License", który w pierwszym tygodniu po premierze trafił na szczyt listy Billboard Hot 100 (gdzie utrzymał się przez osiem kolejnych notowań) i który na platformie Spotify dwukrotnie pobił rekord dziennej liczby odtworzeń, przyniósł debiutantce statuetkę w kategorii Najlepsze wykonanie pop solo. 

Rodrigo otrzymała trzy nagrody Grammy 2022 - także w kategorii Najlepszy nowy artysta oraz Najlepszy album wokalny pop ("Sour"). Dodajmy, że nominowana była aż w siedmiu kategoriach. Pisano o niej jako o jednej z największych sensacji muzycznych ostatnich lat. Nic dziwnego, że to właśnie Olivię Rodrigo usłyszymy w "Igrzyskach śmierci: Balladzie ptaków i węży".

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" - fabuła, obsada, zwiastun

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu 18-letni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych.

Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione - każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki... Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Scenariusz filmu "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" oparty jest na książce Suzanne Collins "Ballada ptaków i węży". Tytuł wyreżyserował twórca filmowych wersji "Igrzysk śmierci" Francis Lawrence. W głównej roli zobaczymy gwiazdę "West Side Story" Rachel Zegler.

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" w kinach od 17 listopada!

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Reklama
Reklama
Reklama