Reklama

Reklama

Hugh Jackman w filmie o Piotrusiu Panie

Nominowany do Oscara Hugh Jackman ("Nędznicy") zagra w produkowanym przez Warner Bros. Pictures filmie fabularnym o Piotrusiu Panie, reżyserowanym przez Joego Wrighta ("Pokuta", "Duma i uprzedzenie").

Wiadomość tę ogłosili Greg Silverman, prezes ds. rozwoju kreatywnego i produkcji międzynarodowej, oraz Sue Kroll, prezes ds. globalnego marketingu i dystrybucji międzynarodowej Warner Bros. Pictures.

Jackman wcieli się w rolę nikczemnego Czarnobrodego w całkowicie nowej opowieści o przygodach ulubionej postaci J.M. Barrie'go - chłopca, który nie chciał dorosnąć.

Silverman oznajmił, że "Hugh Jackman zawsze zachwyca niezapomnianą grą aktorską, która przemawia do widzów. Wiemy, że jego Czarnobrody w tej oryginalnej wersji przygód Piotrusia Pana wywrze na wszystkich olbrzymie wrażenie".

Reklama

Kroll dodała, że "Hugh nie bez powodu jest znany i uwielbiany na całym świecie. To aktor, który bezwarunkowo poświęca się każdej swojej roli. Bardzo się cieszymy, że znowu będziemy z nim pracować".

Widzowie na całym świecie znają Jackmana przede wszystkim z jego roli Wolverine'a. Niedawno zakończyła się produkcja filmu "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", w której aktor już po raz szósty wcielił się w postać skłóconego wewnętrznie superbohatera tej popularnej serii.

Oprócz nominacji do Oscara Hugh Jackman zdobył Złoty Glob oraz nominację do Nagrody BAFTA za porywający wystąp w "Nędznikach" w roli Jeana Valjeana w 2012 r. Minionej jesieni aktor zagrał główną rolę w "Labiryncie", thrillerze Denisa Villeneuve'a.

Jackman jest także cenionym aktorem teatralnym. W 2004 r. otrzymał Nagrodę Tony za występ w broadwayowskim musicalu "The Boy From Oz".

Wright wyreżyseruje niezatytułowany jeszcze film o przygodach Piotrusia Pana na podstawie scenariusza autorstwa Jasona Fuchsa. Producentami filmu są Greg Berlanti i Paul Webster.

Światowa premiera filmu jest planowana na 17 lipca 2015 r.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy