Reklama

Reklama

Hollywood uprzedza Obamę

Prezydent Obama mianował Julię Pierson na pierwszą w historii kobietę przewodzącą tajnym służbom Secret Service. Z przykrością musimy uświadomić Biały Dom, że pierwsza była nie Pierson, lecz Angela Bassett.

Bassett, aktorka która wcieliła się między innymi w Tinę Turner w filmie "Tina", zagrała rolę pierwszej w historii szefowej Secret Service w "Olimpie w ogniu", thrillerze goszczącym na ekranach kin od zeszłego piątku. Jedną z ważniejszych postaci filmu w reżyserii Antoine'a Fuqua jest grana przez aktorkę Lynne Jacobs, "stalowa, zdyscyplinowana i twarda szefowa Secret Service". Dowodzi grupą mającą za zadanie uratować Prezydenta uwięzionego przy pomocy zdradzieckiego agenta w Białym Domu przez terrorystów.

"Uważam, że to niesamowita wiadomość", powiedziała aktorka. "Nakręciliśmy ten film ponad rok temu. Uważaliśmy, że pokazujemy coś, co powinno wejść w życie".

Reklama

Kilku członków obsady, w tym sama Bassett, przybyło 12 marca do AMC Loews w Georgetown, w stanie Waszyngton, na pokaz "Olimpu w ogniu". Zapytana o to, czy film ten mógł zainspirować Obamę do postawienia na Pierson, Bassett szybko odpowiedziała: "Nie jestem pewna, czy on już ten film widział".

Zapytana o pracę nad tworzeniem tej postaci, dla której nie istniał żaden żeński odpowiednik w rzeczywistości, aktorka odpowiedziała: "Wiemy już teraz, w 2013 roku, że to nie jest tylko wymysł scenarzystów. Kobiety są bardzo utalentowane, potrafią się poświęcać i dążą nieustannie do doskonałości. Starałam się skupiać na tych atrybutach, nie na fakcie, że wcześniej ta pozycja była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn".

W filmie Antoine'a Fuqui , który trafi do polskich kin 26 kwietnia, zobaczymy także: Gerarda Butlera ("300", "Dorwać byłą"), Aarona Eckharta ("Mroczny rycerz", "Inwazja: Bitwa o Los Angeles"), Morgana Freemana ("Mroczny rycerz", "Red"), Radhę Mitchell ("Silent Hill: Apokalipsa 3D", "Człowiek w ogniu") i Melissę Leo ("Fighter").


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Na co do kina?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Angela Bassett | Olimp w ogniu | Biały Dom | Secret Service

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama