Reklama

Henryk Gołębiewski: "Nie chciałbym niczego zmieniać"

"Jestem zadowolony ze swego życia. Bez zastanawiania to mówię. Nie chciałbym niczego zmieniać, ani jednej minuty" - powiedział kiedyś Henryk Gołębiewski. Aktor niezawodowy, szczególnie popularny w dzieciństwie dzięki rolom w kultowych już dzisiaj produkcjach "Wakacje z duchami" i "Podróż za jeden uśmiech", obchodzi 15 czerwca 60. urodziny.

"Swego życia nie żałuję, nic a nic" - oświadczył przed laty Henryk Gołębiewski.

Reklama

Urodzony 15 czerwca 1956 roku w Warszawie, w latach 70. był najpopularniejszym aktorem dziecięcym. Stworzył niezapomniane kreacje w takich filmach, jak: "Wakacje z duchami" (1970), "Podróż za jeden uśmiech" (1971), "Stawiam na Tolka Banana" (1973). Największy sentyment aktor ma do "Podróży za jeden uśmiech".

Jak sam wspominał: "Nie dość, że film sympatyczny, to jeszcze zwiedziłem całą Polskę. Poldek i Duduś to w filmie niby jeden mądrzejszy, ale z książek, a drugi mądrzejszy z życia".

Przygoda z kinem zakończyła się dla niego nagle w 1977 roku, kiedy skończył szkołę zawodową i poszedł do wojska. Zniknął z ekranów na wiele lat. Co robił przez te wszystkie lata?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Henryk Gołębiewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje