Reklama

Harry Potter naprawdę istnieje!

Prawdziwy Harry Potter urodził się w 1989 roku w Portsmouth w Anglii. Przez pierwszych 8 lat życia było całkiem spokojnie. Do czasu!

Zaczęło się w 1997 roku, wtedy wydana została pierwsza z serii z książek J.K.Rowling o nastoletnim czarodzieju. Od tego czasu życie Harry'ego Pottera z Portsmouth stało się koszmarem.

Reklama

"Moje życie zmieniło się kompletnie. Na początku myślałem, że to nawet fajnie mieć takie samo imię jak bohater książki, ale teraz czuje się jakby ktoś na mnie rzucił zły czar. Ludzie zapominają, że się tak nazywałem jeszcze przed publikacją książki" - żali się gazecie "Daily Mail" prawdziwy Harry.

Wiele osób, nawet jego nauczyciele śmieją się z chłopaka, nie wierząc, że tak właśnie się nazywa. Wielokrotnie musiał pokazywać paszport, aby udowodnić, że naprawdę nazywa się Harry Potter. Musiał przekonywać nawet własną dziewczynę!

Matka Harry'ego dając mu takie imię nie miała pojęcia, że kilka lat później będzie to imię najbardziej znanego czarodzieja na świecie! W dzieciństwie ludzie raczej myśleli, że jego imię pochodzi od... księcia Harry'ego.

Autorka książek o Potterze - J.K.Rowling - przyznała kiedyś, że Harry było jej wymarzonym imieniem dla chłopca. "Gdyby urodziła mi się córeczka, nazwałabym ją Harry Rowling" - powiedziała pisarka. Przyznała też, że gdyby miała dziecko o takim imieniu, na pewno książkowy czarodziej otrzymałby nazywałby się inaczej. "Danie mu imienia po synu byłoby zbyt okrutne" - stwierdziła autorka.

Harry Potter pracuje w banku Lloyds TSB. Przyznaje, że jest jedynym pracownikiem firmy, który nie musi przedstawiać się z imienia i nazwiska, kiedy odbiera telefon. "Rozpoczynanie telefonicznej rozmowy od wspomnienia mojego nazwiska nie jest dobrym pomysłem - ludzie zaczynają się irytować" - przyznaje Harry Potter, który ze swoim filmowym alter ego ma jedną wspólną rzecz - bliznę na czole. Bohater J.K.Rowling nabawił się jej w starciu z Lordem Voldemortem. Harry Potter z Portsmouth w wieku 15 lat uderzył głową w... uliczną latarnię.

Fani filmowego Harrego Pottera będą go mogli zobaczyć już niedługo w filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi", który 20 listopada ukaże się na DVD i Blu-Ray.

Zobacz zwiastun filmu "Harry Potter i Książę Półkrwi":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: życia | rowling | Potter | Harry Potter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje