Reklama

"Harry Potter 2": Wkrótce światowa premiera

Za dwa miesiące, 15 listopada, na ekrany amerykańskich i brytyjskich kin wejdzie druga część przygód Harry'ego Pottera. Film "Harry Potter i komnata tajemnic" pojawi się w kinach w Polsce 3 stycznia. Producenci liczą, że druga część filmu przyciągnie do kin jeszcze więcej widzów niż pierwsza i już zaczęli ją reklamować w amerykańskiej telewizji.

Pierwsza część filmowej wersji przygód młodego czarodzieja - "Harry Potter i kamień filozoficzny" - zarobiła na całym świecie prawie miliard dolarów.

Reklama

Reżyserem ekranizacji pierwszej i drugiej części cyklu jest Chris Columbus. Trzecią część - "Harry Potter i więzień Azkabanu" - ma wyreżyserować meksykański reżyser Alfonso Cauron. Zdjęcia rozpoczną się na początku 2003 roku w Anglii.

Tymczasem, mimo że praca nad ekranizacjami postępuje w imponującym tempie, oczekiwana przez czytelników piąta część powieści nie ukazała się, jak zapowiadano, w lipcu tego roku. Podobno można się jej spodziewać najwcześniej na początku przyszłego roku. Wiadomo już, że będzie nosiła tytuł "Harry Potter and the Order of the Phoenix".

Joanne Rowling obiecała czytelnikom, że napisze siedem książek o przygodach młodego czarodzieja - każda będzie opisywała rok jego pobytu w szkole Hogwart.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje