Reklama

Reklama

Hans Zimmer w Polsce!

Hans Zimmer, jeden z największych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, będzie w 2016 roku gościł w Polsce. Zobaczymy go na koncertach w Krakowie, Łodzi i Gdańsku.

Hans Zimmer podczas jednego z koncertów

Hans Zimmer to twórca nowoczesnego brzmienia muzyki filmowej. Jest jest autorem muzyki do tak głośnych filmów, jak "Thelma & Louise", "Gladiator", "Hannibal", "Piraci z Karaibów", "Cienka czerwona linia", "Pearl Harbor", "Ostatni samuraj", "Mroczny Rycerz", "Incepcja", "Interstellar", "Król Lew", "Madagaskar", "Kung Fu Panda", "Książę Egiptu".

Dotychczas Zimmer pracował przy ponad stu filmach i otrzymał wiele nagród za muzykę filmową. Wybitny kompozytor ma na swym koncie Oscara za muzykę do "Króla Lwa" (1995) i osiem nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, jak również dwa Złote Globy ("Gladiator" i "Król Lew") i trzy Grammy Awards ("Mroczny Rycerz", "Król Lew" i "Karmazynowy przypływ").

Reklama

Hans Zimmer urodził się 12 września 1957 r. we Frankfurcie nad Menem. Jak sam mówi, z powodu charakteru, który nie uznaje autorytetów, uczył się gry na pianinie tylko przez dwa tygodnie i nie ma muzycznego wykształcenia. Jako nastolatek wyjechał do szkoły w Londynie, gdzie poznał Trevora Horna i Geoffa Downesa, z którymi założył zespół The Buggles.

W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Dla Polaków na pewno interesujący jest fakt, że pierwszą ścieżkę dźwiękową kompozytor napisał do filmu "Fucha" (Moonlighting) Jerzego Skolimowskiego, opowiadającego o losach czterech robotników, którzy w 1981 roku w Londynie usiłują zarobić na życie.

Jego wielka kariera rozpoczęła się w 1998 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu "Rain Man" Zimmer otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W 1995 roku Zimmer zdobył złotą statuetkę za muzykę do animowanego filmu Disneya "Król Lew". Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji. Podczas pisania swoich utworów Hans Zimmer często łączył nagrania orkiestry z elektronicznym brzmieniem syntezatorów i pracą na komputerach, co z czasem stało się jego cecha rozpoznawczą.

Hans Zimmer niedawno zakończył swoje pierwsze występy w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku zobaczymy go w Polsce na trzech koncertach: 30 kwietnia w Ergo Arena (Gdańsk), 1 maja w Atlas Arena (Łódź) i 3 maja w Tauron Arena (Kraków). Polska jest częścią wielkiej trasy koncertowej kompozytora.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Hans Zimmer był gościem Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Kompozytor wziął wówczas udział w Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej, świętującej 100-lecie Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców ASCAP. Zimmer wystąpił również w finale polskiej premiery suity z "Incepcji" oraz był obecny na symultanicznym pokazie filmu "Gladiator" z muzyką na żywo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hans Zimmer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje