Reklama

Reklama

Gwiazdy zarabiają miliony i uwielbiają je wydawać

Kto zgarnia najwięcej? Co robią ze swoimi fortunami? Dlaczego popadają w problemy finansowe? Zaglądamy do portfeli gwiazd Hollywood!

Kto zgarnia najwięcej? Co robią ze swoimi fortunami? Dlaczego popadają w problemy finansowe? Zaglądamy do portfeli gwiazd Hollywood!
"Jeszcze trochę więcej?" - Leonardo DiCaprio na premierze filmu "Wielki Gatsby" na festiwalu w Cannes 2013 /Pascal Le Segretain /Getty Images

Na czym w tej chwili można całkiem nieźle zarobić? Na serialach! Dlatego największe gwiazdy coraz chętniej przyjmują role w takich produkcjach. Rekordowe stawki? Nawet milion dolarów za odcinek.

Lista milionerów

Kiedyś takie pieniądze były zarezerwowane tylko dla wysokobudżetowych filmów. Dziś zmieniają się trendy. Produkcje telewizyjne są coraz popularniejsze, wielu reżyserów i scenarzystów odpowiedzialnych za sukces największych kasowych filmów podpisuje kontrakty z HBO czy Netflixem.

Przykłady? "Gra o tron" uchodzi już za produkcję kultową, a jej gwiazdy zgarniają niezłe sumy. Serialowy Jon Snow - w tej roli Kit Harington - dostaje 500 tys. dolarów za jeden odcinek.

Reklama

Nicole Kidman niedawno pojawiła się w serialu HBO "Wielkie kłamstewka". Za odcinek otrzymała 350 tys. dolarów.

Kevin Spacey był jednym z pierwszych hollywoodzkich aktorów, który zagrał w serialu. W tej chwili za jeden odcinek "House of Cards" inkasuje 500 tys. dolarów.

Sarah Jessica Parker - niedawno gwiazda "Seksu w wielkim mieście" wróciła do telewizji główną rolą w "Rozwodzie". Gaża? Blisko 3 mln dolarów za sezon.

A kto za oceanem zarabia najwięcej? Paradoksalnie nie żaden hollywoodzki aktor czy aktorka, a prowadząca program "Sędzia Judy", odpowiednik naszej "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej". Rocznie zgarnia blisko 50 mln dolarów.

Cena nie gra roli

Gwiazdy takie jak Kevin Spacey czy Nicole Kidman dostają mniej, ale i tak wystarczająco, by prowadzić wygodne, wystawne życie. Drogie rezydencje, luksusowe auta, egzotyczne wakacje - celebryci uwielbiają wydawać. Dużo!

Ostatnio było głośno o zakupach Johnny’ego Deppa. Jego menedżerka ujawniła, że miesięcznie wydaje on ok. 2 mln dolarów, z czego 30 tys. dolarów na samo wino.

Gwiazdor jest właścicielem 14 posiadłości wartych łącznie 75 mln dolarów. Kiedyś był w stanie wydać ponad 3 mln dolarów na pogrzeb przyjaciela, którego ostatnim życzeniem było, żeby jego prochy zostały wystrzelone w powietrze z armaty.

Ale nie tylko Depp słynie z ekstrawaganckich wydatków. Mariah Carey - dom za 125 mln dolarów. Angelina Jolie - helikopter za 1 mln dolarów.

Takie życie ma same plusy? Nawet w przypadku gwiazd sprawdza się stara prawda, że pieniądze, które łatwo przyszły, łatwo się rozchodzą. Potwierdza to długa lista hollywoodzkich dłużników i bankrutów.

Komu się nie udało? W 1993 roku Kim Basinger, gwiazda "Dziewięć i pół tygodnia", musiała zapłacić 8 mln dolarów odszkodowania pewnej wytwórni filmowej. Nie miała takiej kwoty, dlatego ogłosiła bankructwo.

Z kolei Nicolas Cage zarabiał miliony, a wydawał jakby miał... miliardy. Co kupował? Posiadłości, auta, a nawet czaszki dinozaurów. Przez to, że wydawał za dużo, kilka razy ogłaszał niewypłacalność.

Najwyższe gaże w Hollywood

Leonardo DiCaprio jest pierwszy na liście. Swego czasu hollywoodzki gwiazdor inkasował za każdy kolejny film 77 mln dolarów.

Po sukcesie pierwszej części "Piratów z Karaibów" Johnny Depp zaczął otrzymywać astronomiczne honoraria - ostatnio 50 mln dolarów.

Na żartach też można całkiem nieźle zarobić. Podium zamyka Adam Sandler - jeden z najbardziej rozpoznawalnych komików Hollywood otrzymuje za rolę 40 mln dolarów.

Michał Rak

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Leonardo DiCaprio | Johnny Depp

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL