Reklama

Gwiazdy na pokazie "Drogówki"

Andrzej Wajda, Michał Urbaniak, Maria Seweryn i Marta Żmuda Trzebiatowska - to tylko niektórzy goście uroczystej premiery "Drogówki" Wojtka Smarzowskiego. Na pokaz stawił się także sam reżyser oraz aktorzy grający w filmie.

W czwartkowy wieczór kino w Złotych Tarasach w Warszawie pękało w szwach. Na premierę przybyli niemal wszyscy twórcy filmu, m.in. reżyser i scenarzysta Wojtek Smarzowski oraz aktorzy: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Izabela Kuna, Julia Kijowska, Maciej Stuhr i Krzysztof Dracz.

Reklama

Bohaterami "Drogówki" są policjanci. Jest ich siedmiu. Razem pracują, imprezują, mają wspólne interesy i kręcą ich sportowe samochody. Ten zamknięty i z pozoru dobrze działający układ pewnego dnia zostaje zaburzony. Podczas szalonej i mocno zakrapianej imprezy jeden z policjantów ginie, a zarzut morderstwa pada na sierżanta Ryszarda Króla.

Mężczyzna ucieka "wewnętrznym" i rozpoczyna samodzielne śledztwo, które ma oczyścić go z zarzutów. Podczas poszukiwań prawdziwego mordercy odkrywa prawdę o przestępstwach rozgrywających się na najwyższych szczeblach władzy.

"Pierwszy raz oglądałem ten film dawno temu i teraz już mogę się do niego ustosunkować. (...) To jest to, co najbardziej lubię w kinie. Najpierw jest śmiesznie, a później uśmiech zastyga nam na twarzy i zamienia się w przerażenie" - powiedział tuż po premierowym seansie odtwórca jednej z ról - Arkadiusz Jakubik.

"Ciężko będzie się odczepić od tego filmu. Po seansie będzie nas prześladował, atakował i zmuszał do refleksji. To jest film o naturze człowieka. Nikt tak dobrze nie potrafi zgłębiać ludzkiej natury, jak robi to Smarzowski. Środowisko policjantów jest tylko pretekstem" - dodał.

Na czwartkową premierę, oprócz twórców, przybyło także gro wybitnych artystów m.in. światowej sławy muzyk Michał Urbaniak. "To jest naprawdę mocne kino. Większość wydarzeń jest fikcją, jednak myślę, że nie są one do końca wyssane z palca. Muzyka podkreślała emocje, wzmacniała niepokój. Kreacje aktorskie także były bardzo dobre" - stwierdził artysta.

Na czwartkowej premierze pojawili się również m.in. Rafał Bryndal, Ewa Błaszczyk, Marek Koterski, Edward Miszczak i Tymon Tymański.

"Drogówka" w kinach już od 1 lutego.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojtek Smarzowski | Andrzej | Marta Żmuda-Trzebiatowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama