Reklama

Gwiazdy kina kontra kryzys finansowy

W Boże Narodzenie do polskich kin wejdzie amerykański thriller "Chciwość" w gwiazdorskiej obsadzie. Kevin Spacey, Jeremy Irons i Demi Moore odkryją kulisy finansowego kryzysu na Wall Street.

"Chciwość" w reżyserii J.C.Chandora inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Pokazuje pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. To kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat.

Reklama

Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa.

Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafnych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy. Zagrożona jest nie tylko firma, ale i przyszłość całej globalnej gospodarki...

W filmie wystąpili m.in.: Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore, Paul Bettany, Stanley Tucci i Zachary Quinto.

Fabuła "Chciwości" rozwija się w ciągu kilkunastu godzin, a większość akcji dzieje się w kilku biurach i salach konferencyjnych. Z tego powodu praca na planie wyglądała inaczej niż zwykle - aktorzy nie rozchodzili się po ujęciach do swoich przyczep, ani nie przenosili się wraz z ekipą produkcyjną, lecz przez cały czas byli na miejscu.

Reżyser J. C. Chandor jest także twórcą scenariusza do filmu. By obraz był wiarygodny, Chandor konsultował się m.in. ze swoim ojcem, Jeffrey Chandorem, który przez ponad 40 lat pracował w Merrill Lynch (instytucja finansowa znajdująca się w światowej czołówce).

Film nominowany był do nagrody Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie w 2011 roku. Nowojorska National Board of Review uznała "Chciwość" za najlepszy debiut reżyserski. Film znalazł się także na, przygotowywanej przez tę organizację, liście dziesięciu najlepszych filmów niezależnych 2011 roku.

J. C. Chandor od lat działa w reklamie i kręci filmy krótkometrażowe. Po sukcesie "Chciwości", podpisał z Warner Bros kontrakt na dwa filmy. Jednym z nich jest thriller współprodukowany przez firmę Leonardo DiCaprio, Appian Way.

"Chciwość" w polskich kinach od 26 grudnia.

Ciekawi Cię, co jeszcze w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chciwość | thriller | wall | chciwość | gwiazda kina | 'Gwiazdy' | kryzys gospodarczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje